Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Betonizimi i Rivierës (film)

Nga Media 0

Pronarët e tokave enden prej 30 vitesh dyerve të gjykatave për përpjekje për të marrë të drejtën mbi pronën e tjetërsuar, ndërkohë shohin tek hidhet beton pa pushim në trojet e tyre në bregdetin e jugut.

Atje po ndërtohen resorte turistike me vendimin e qeverisë mbështetur në ligjin për investime strategjike.

Shpronësohen me çmime qesharake bazuar në ligj, e në pronën e tyre nuk ndërtohen rrugë, shkolla apo spitale, arsyet që e bëjnë strategjik një projekt…

Jepet toka bregdeti mbështetur në nismën e kohës së Berishës “Shqipëria 1 euro”; Bregu i jugut po rrezikohet nga betonizimi.

Për më tepër ndiqni të plotë emisionin VETTING në ABC News nga gazetarja Luljeta Progni:

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej