Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Aty ku hyn presioni, paraja, ndodh hataja!!

Nga 27-shi 0

Poezi nga Bujar Kapexhiu

Më vjen keq
për miqtë e mi të kahershëm,
Yje të skenës,
seriozë e të ndershëm,
Në këtë çast jam i befasuar, kaq i tronditur,
TEATRIN,
shtëpinë e tyre
e rrënuan
krejt papritur!
Mos të të duket
aspak çudi,
Nuk është hera e parë që miqtë
e afërt, zemrën ta kanë vrarë,
Pikërisht aty,
ku hyn presioni,
paraja,
vjen e keqja,
e shëmtuara,
ndodh hataja!!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej