- Advertisement -

TAG

Berat Buzhala

Berat Buzhala në ditën e 6-të me COVID-19: Nuk është si viruset e tjera

Gazetari Berat Buzhala, përpara disa ditësh ka njoftuar që është i infektuar nga koronavirusi. Përmes një statusi në rrjetet sociale Buzhala ka shkruar duke thënë...

Taksa e Rrugës së Kombit/ Edi Rama Berat Buzhalës: Ty do të ta vija 10 euro kalimin… je i pasur ti (film)

Kreu i qeverisë Edi Rama ka dhënë një intervistë për gazetarin Berat Buzhala në emisionin “Pressing”, në TV7, ku nuk është lodhur së fyeri...

Artikulli “bombë” i akademikut ndez debatin, Berat Buzhala: Rexhep Qosja, lavire intelektuale, Rama vetëm seks nuk ka bërë me Vuçiç

“Urrejtje me pasoja të mëdha”, kështu titullohet artikulli i akademikut Rexhep Qosja, në të cilin ai flet duke përmendur me emra portalet dhe televizionet...

Kurti dhe Mustafa i kanë egot aq të larta, sa mund të bëjnë vetëvrasje nëse hidhen prej tyre

Rreth 450. 000 qytetarë të Kosovës votuan për ndryshim, kurse 2 qytetarë nuk po merren vesh për të nisur ndryshimin. Ti më jep mua...

Tek e fundit, le të shkojmë në zgjedhje

Nga Berat Buzhala/ LDK në njërën anë thotë që nëse nuk arrihet marrëveshja atëherë fajin për këtë e ka LVV si fituese e zgjedhjeve, kurse...

Gazetari i njohur Ramës: Qeni i Kosovës shpëtoi më shumë jetë se ti

"Qeni, të cilin po e puthte Ilir Meta, qeni i Ushtrisë Kosovës, ka shpëtu njerëz prej tërmetit ma shumë se Edi Rama..." Gazetari i njohur,...

Atë çfarë Erdogan e bëri pas “puçit”, Edi po e bën pas tërmetit

Nga Berat Buzhala Kur përfundoi dita e parë e konferencës “Last call for Journalism”, nën organizimin e Këshillit të Evropës, me të kthyer në hotel...

Me Albinin kryeministër merr fund hegjemonia 20-vjeçare e Edi Ramës ndër shqiptarë

Nga Berat Buzhala Pas pak ditësh, e shumta pas pak javësh, në zyrën e kryeministrit në Prishtinë do të banojë një djalë që do t’ia...

Albin Kurti kryeministër, çdo skenar tjetër e çon vendin në dhunë

Nga Berat Buzhala Deri tash Presidenti Thaçi ka qëndruar në heshtje të plotë. Tash është momenti kur ai fillon të punojë vullnetarisht, jashtë orarit të...

Buzhala: 6 Tetori do të jetë dita e ndryshimit në Kosovë (Film)

Data e 6 Tetorit po afron, dhe zgjedhjet në Kosovë duket sikur do të tronditin politikën tradicionale të vendit. I intervistuar nga gazetarja Alba...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -