- Advertisement -

TAG

Berat Buzhala

Berisha as nuk është politikani më i korruptuar në Ballkan e as më jodemokratiku, ndaj nuk e meriton të dizajnohet si koka e krimit...

Nga Berat Buzhala Sali Berisha ishte politikani i parë shqiptar, pas rënies së komunizmit që shkoi në Shtëpi të Bardhë dhe e ngriti Çështjen e...

Berat Buzhala ka një lutje publike për Edi Ramën

Nga Berat Buzhala  Lutje publike për kryeministrin e sapozgjedhur të Shqipërisë: Hape një pikë/punkt për vaksinimin e kosovarëve dikund afër kufirit. Unë e di që edhe Shqipëria...

Buzhala: Përgjegjësi për humbjen e PS ka edhe Veliaj, është i urryer në rrjetet sociale

Për gazetarin Berat Buzhala kryeministri Edi Rama e ka pasur të nevojshme të nxjerrë Erion Veliaj në deklaratë për shtyp dhe të flasë për...

Kush fiton të dielën? Berat Buzhala: Shpresojmë që të mos deformohet vota. Diversioni i Vuçiç dhe kufijtë (film)

Gazetari Berat Buzhala beson se zgjedhjet e 25 Prillit i fiton opozita dhe ditën e hënë kryeministër do të jetë Lulzim Basha. “Unë besoj...

Berat Buzhala: Shqiptarë, rrëzojeni Ramën!

Edi Rama është kryeministri i vetëm në botë, që, kur të vdesë, – i urojmë jetë të gjatë – gazetari që do ta ketë...

Buzhala-Ramës: Vaksinën e bëre i pari për të ruajtur bothën tënde

Gazetari Berat Buzhala ka bërë një koment të thartë për Edi Ramën, i cili bëri vaksinën anti-COVID ditën e hënë. Ai shkruan që Rama nuk...

Shqipëria duhet të distancohet nga Edi Rama

Shqipëria ka nevojë urgjente për një prerje. Askush nuk beson që Rama ka çka të japë më tepër në katër vjetët e ardhshëm. Madje...

COVID-19 nuk ekziston?! Plas sherri publik mes Remzie Osmani dhe Berat Buzhalës

Pandemia e COVID-19 ndryshoi mënyrën tonë të jetesës duke shkaktuar pakënaqësi dhe debate të ashpra rreth ekzistencës apo jo të tij. Një debat i tillë...

I ati humbi betejën me koronavirusin, gazetari Buzhala merr vendimin drastik

Gazetari Berat Buzhala, i cili prej 21 ditësh është prekur nga COVID-19, gjatë ditës së sotme përmes një postimi në rrjetet sociale shprehet se nuk do ta...

Berat Buzhala i infektuar bën një apel të fortë: Shtratin e një të vdekuri e zë një tjetër qytetar

Gazetari i njohur Berat Buzhala u është drejtuar me një apel të pazakontë qytetarëve. Prej disa ditësh ai është i infektuar me koronavirus. Në një...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -