Buzhala: Përgjegjësi për humbjen e PS ka edhe Veliaj, është i urryer në rrjetet sociale

Duhet të lëçisni

Atentat me bombë në tubimin e Erdoganit

Mediat turke raportojnë për një atentat të shmangur ndaj presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Ngjarja ka ndodhur teksa Erdogan po merrte pjesë në një tubim...

E konfirmon qeveria: Kurti nuk e viziton SHBA-në këtë vit

Plani i Kurtit për të shkuar në Amerikë gjatë muajit nëntor mbeti vetëm synim. Para 70 ditëve, kryeministri Kurti u pati treguar deputetëve në...

Duke shëtitur në Amerikë, Rama zbulon shqiptarin: E gjeta nga emri i lokalit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sikurse e ka zakon, shefi i qeverisë shqiptare nuk ka harruar të përcjellë humor...

Tragjedia në Bullgari, familjarët kërkojnë përgjegjësi

Familjarët e viktimave kërkojnë që sa më shpejtë të zbardhet e vërteta rreth tragjedisë në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe 7 të...

Për gazetarin Berat Buzhala kryeministri Edi Rama e ka pasur të nevojshme të nxjerrë Erion Veliaj në deklaratë për shtyp dhe të flasë për fitoren e PS.

Në studion e ABC, Buzhala tha se përgjegjësinë për humbjen e PS pas Edi Ramës e ka Erion Veliaj. Gazetari thekson se kryebashkiaku i Tiranës është person i urryer në rrjetet sociale.

“Pas daljes parë të Ramës PS e kishte të nevojshme të nxirrte dikë që flet me shifra të pasaktë. Njeriu i duhur ishte Veliaj. Për Ramën do të ishte e tepërt. Përgjegjësinë për humbjen e PS pas Ramës është Veliaj. Nuk kam parë figurë më të urryer në Shqipëri se Veliaj. Nuk e di pse. Rama ka qenë lider i rrjeteve sociale dhe e ka humbur vitet e fundit. Erjoni duke u konsideruar një servil… Nuk ia paragjykoj punën në Tiranë. PS në 6 muajt e fundit ka blerë shikime në secilën lidhje live në Edi Ranmës. Vetëvendosje nuk blinte kaq shumë. Në përmbylljen e fushatës zgjedhore ka shkuar në 25 mijë etj…kishte edhe Guardian një shkrim për këtë kohët e fundit,” tha Buzhala.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Atentat me bombë në tubimin e Erdoganit

Mediat turke raportojnë për një atentat të shmangur ndaj presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Ngjarja ka ndodhur teksa Erdogan po merrte pjesë në një tubim...

E konfirmon qeveria: Kurti nuk e viziton SHBA-në këtë vit

Plani i Kurtit për të shkuar në Amerikë gjatë muajit nëntor mbeti vetëm synim. Para 70 ditëve, kryeministri Kurti u pati treguar deputetëve në...

Duke shëtitur në Amerikë, Rama zbulon shqiptarin: E gjeta nga emri i lokalit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sikurse e ka zakon, shefi i qeverisë shqiptare nuk ka harruar të përcjellë humor...

Tragjedia në Bullgari, familjarët kërkojnë përgjegjësi

Familjarët e viktimave kërkojnë që sa më shpejtë të zbardhet e vërteta rreth tragjedisë në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe 7 të...

Rama në SHBA, takohet me përfaqësues të industrisë automotive: Mundësi bashkëpunimi

Kryeministri Edi Rama ndodhet në mjediset e organizatës “Automation Alley” në Shtetet e Bashkuar të Amerikës. Së fundmi Rama ka postuar pamjet gjatë kësaj vizite...