- Advertisement -

TAG

Berat Buzhala

Historia e Kosovës shkruhet sot në selinë e LDK-së, në ora 14.00

Me Lutfi Hazirin disa herë rrugët na janë kryqëzuar nëpër Klinikën e Obstetrisë Gjinekologjisë. Sikurse unë, edhe ai është baba i disa vajzave. Luta...

“Do or die” për Vetëvendosjen

Në shqip: “Bëje ose vdis”. Këto zgjedhje për Vetëvendosjen e kanë këtë karakter. A duhet t’i besojmë Albinit, kjo është çështja! Nga Berat Buzhala “A duhet...

Unë bona hajgare, o klloun!

Nga Berat Buzhala Unë vec hajgare bona atë dite, ky është çu ka shku me votu i veshun në këtë far feje. Hallall të koftë bir,...

Në zgjedhjet e të dielës mbi 50% e kandidateve të PS’së garojnë pa kundërkandidat

Nga Berat Buzhala Fatkeqësi e madhe, Eksponentët e Partisë Socialiste e kanë shumë me rëndësi që këto ditë me u vra dikush në Shqipëri, në mënyrë...

Drama në Berlin, kush çfarë i tha kujt (dhe Baton Haxhiu über alles)

Nga Berat Buzhala Kosova i ka dy realitete, një në të cilin jetojmë ne, dhe një tjetër ku bën pjesë vetëm Batoni. Këtu nuk bëjnë...

Skandal, presidenti Thaçi lë në mes intervistën me drejtoren e informacionit të Ora News

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi lë në mes intervistën me drejtoren e informacionit të RTV Ora News, Beti Njuma. Kjo ndodhi në momentin kur presidenti...

Rama t’i kërkojë falje Batonit, jo Kosovës

Nga Berat Buzhala Në Kosovë, nëse flasim me gjuhë popullore, qasja e Edi Ramës, por edhe e Batonit Haxhiut, karshi Gent Cakës, ishte kjo: Mish...

Berat Buzhala: Emërimi i Gent Cakajt, lojë e Ramës për manipulim të opinionit (film)

Një lojë e Ramës për të manipuluar opinionin publik, e ka cilësuar analisti Berat Buzhala, emërimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm i...

Kazani po vlon në Shqipëri

Nga Berat Buzhala Pas pesë vjetësh arrogancë, korrupsion, kapje të shoqërisë në secilin cep, Edi Rama po përballet me një situatë të papritur dhe...

Një vandal në Pejë (Cili është gomar; Edi Rama apo të tjerët?)

Unë mendoj që është gomar kushdo që i thotë puna e mbarë Hashim Thaçit, kur ky i fundit bën përpjekje që ta ndajë vendin...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -