- Advertisement -

TAG

Ben Blushi

Propaganda e Top Channel për inceneratorët, si u shtrembëruan faktet për mega aferën korruptive

Top Channel ka transmetuar një dokumentar për Inceneratorët, me një përpjekje qartazi propagandistike duke u munduar të rrëzojë akuzat e opozitës që e cilëson...

Artan Hoxha publikon videon: Atentati i dështuar ndaj biznesmenit Andon Dhima (film)

Një atentat ka mbetur në tentativë mbrëmjen e të enjtes në kryeqytet ku dy persona të maskuar dhe me pistoletë në dorë kanë ndjekur biznesmenin Andon...

Ben Blushi, akrepi që thumbon për forcë zakoni

Nga Ermal Mulosmani Në ditët e fundit të Parlamentit të shkuar, shumë prej nesh i kujtojnë replikat plot nëntekst e ironi mes kryeministrit Rama dhe...

Mos u merrni me Blushin, por me Ramën

Nga Ylli Manjani Është e paimagjinueshme që të harxhohet kohë e hapësirë publike të merresh me Ben Blushin, në vend të merresh me Edi Ramën!!! Ben...

Besa e Edi Ramës? Pasi e përdori, Rudina e gjen mamin jashtë sistemit

Askush nuk e vë në dyshim që gjithë “beteja” e Rudinës pati vetëm një qëllim; vetting-un e Fatmirës. Përpjekjet e mundimshme me 133 fjalë...

Agron Llakaj rikthehet përsëri në “Portokalli”?

Largimi i Agron Llakajt në 2010-ën nga “Portokalli”, të cilën e themeloi dhe e drejtonte, mori vëmendjen e të gjithëve. Pas një përvoje të...

Top Channel dhe racizmi me “intelektualët kukësianë”

Në portalin Gazeta Shqip, një botim i Top Media Group (grupi mediatik që zotëron edhe Top Channel midis të tjerave), dje më zuri sytë...

“Ben Blushi lumturon vjehrrin me 5 milionë euro”

Ish kryeministri Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka reaguar lidhur me publikimin e sotëm të një investigimi, sipas të cilit pasuria...

Berisha: Ben Blushi, “kumbar” i aferës 15 milionë euro të Porto Romanos

Ish kryeministri Sali Berisha, i rikthehet edhe një herë aferës korruptive prej 15 milionë eurosh ku përfshihen pronarja dhe drejtori i Top-Channel dhe biznesmeni...

Dokumentet që zbulojnë përqindjen e aksioneve të Blushit në kompaninë e inceneratorëve

Me datën 12 shkurt 2020, CNA.al publikoi një dokument zyrtar, të siguruar në Bullgari nëpërmjet të cilit del zbuluar ortakëria e Klodian Zotos ,...

Latest news

KQZ regjistron koalicionin e PD “Aleanca për Ndryshim”. Miratohet dhe projekti pilot për votimin dhe numërimin elektronik

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar në zgjedhjet e 25 prillit, koalicionin e Partisë Demokratike, nën siglën “Aleanca për Ndryshim”. Partia Demokratike ka arritur koalicion...

Paketa mbёshtetёse anti-COVID për biznesin e vogёl/ Basha: Më 25 prill nuk do shihni më shtetin grabitqar

Ndërsa dëgjoi problematikat e biznesit dhe rrjedhimisht të qytetarëve gjatë takimeve në Njësinë 4 në kryeqytet, lideri i opozitës Lulzim Basha iu tregoi edhe...

Idrizi takim me strukturat në Elbasan: Rama dhe Rilindja tradhtuan Çështjen Çame, tani i pret opozita dhe stoli i turpit të historisë

Kreu i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, zhvilloi një takim me strukturat e kësaj force politike në qytetin e Elbasanit. Në fjalën...

Shpresa tek vaksinat, DW: Rëndohet situata e pandemisë në Shqipëri

Në kohën kur Shqipëria shënon rritje të numrit të viktimave nga virusi, në Tiranë mbërritën 15. 210 vaksina të BioNTech&Pfizer. Autoritetet theksojnë, se situata...

Basha takim me qytetarët: Gati plani për rimbursimin e atyre që kanë kaluar COVID-in

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar mëngjesin e sotëm një takim me disa qytetarë në Tiranë në njësinë 4. Teksa bisedoi me një qytetare që ka...
- Advertisement -