Mos u merrni me Blushin, por me Ramën

Duhet të lëçisni

Rruga e vjetër Vlorë-Fier e lënë në harresë, banorët: Mungesa e sinjalistikës sjell aksidente

Kjo është Rruga e vjetër nacionale Vlorë-Fier. Dikur mjaft e frekuentuar. Prej momentit kur nisi frekuentimin e saj autostrada Levan-Vlorë, ky aks është lënë...

Përmbytjet, asnjë plan për të dëmshpërblyer fermerët në Lezhë

Shirat e javëve të fundit në shumë zona të Qarkut të Lezhës kanë përmbytur të mbjellat e fermerëve. Fushat e Zadrimës, Torovicës, Spitenit dhe...

Monitorim me dron nga ajri, gjobiten 688 qytetarë në Berat

Në 3 javët e para të këtij viti janë vendosur 688 gjoba për shkelje të Kodit Rrugor dhe 247 gjoba për mosvendosjen e maskës. Policia...

GJKKO lë në burg turkun me nënshtetësi shqiptare të ekstraduar nga Bullgaria

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur zbatimin e masës së sigurimit arrest në burg për të ekstraduarin nga Bullgaria,...

Nga Ylli Manjani

Është e paimagjinueshme që të harxhohet kohë e hapësirë publike të merresh me Ben Blushin, në vend të merresh me Edi Ramën!!!

Ben Blushi është një person privat. Shet, blen, ha e pi për qejf të vet pa qenë i detyruar t’i japë llogari askujt. Ai nuk është një funksionar publik që të ketë barrën të japë llogari për këto gjëra.

Nëse ideja është që të kritikohet televizioni që drejton Blushi, ndoshta është më mirë të ndërrohet kanali. Kur nuk të pëlqen një televizion e ndërron kanalin.

Duhet kaluar te kanali i Edi Ramës. Ky merr vendime në emër, për llogari e në dëmin tonë jo Blushi, as Gaz Demi, as Pandi Carapuli, as Klodianët, as Zamir Mane, as Çet Kastrati askush tjetër, përveç Edi Ramës.

Shumë e çuditshme është e gjithë kjo kohë dhe energji e shpenzuar për punët private të disa njerëzve, kur ndërkohë Ai që vendos për punët publike bën kërdinë..!!!

I zgjidhin vetë punët e tyre, o njerëz!

Merruni more me atë që vendos për punët e jetët tona!

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Rruga e vjetër Vlorë-Fier e lënë në harresë, banorët: Mungesa e sinjalistikës sjell aksidente

Kjo është Rruga e vjetër nacionale Vlorë-Fier. Dikur mjaft e frekuentuar. Prej momentit kur nisi frekuentimin e saj autostrada Levan-Vlorë, ky aks është lënë...

Përmbytjet, asnjë plan për të dëmshpërblyer fermerët në Lezhë

Shirat e javëve të fundit në shumë zona të Qarkut të Lezhës kanë përmbytur të mbjellat e fermerëve. Fushat e Zadrimës, Torovicës, Spitenit dhe...

Monitorim me dron nga ajri, gjobiten 688 qytetarë në Berat

Në 3 javët e para të këtij viti janë vendosur 688 gjoba për shkelje të Kodit Rrugor dhe 247 gjoba për mosvendosjen e maskës. Policia...

GJKKO lë në burg turkun me nënshtetësi shqiptare të ekstraduar nga Bullgaria

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur zbatimin e masës së sigurimit arrest në burg për të ekstraduarin nga Bullgaria,...

SPAK nis hetimet për pastrimin e parave të mafies

Pas fakteve për ato që ka zbardhur media si pjesë të dosjes prej 1000 faqesh të përgjimeve të Antimafias italiane, mësohet se SPAK është...