- Advertisement -

TAG

Ben Blushi

Fund debatit/ Rama rikonfirmohet kryetar pa zgjedhje

Ndryshon Statuti i PS-së, i mbyllet rruga deputetit socialist, Ben Blushi, i cili kërkon zgjedhje për kryetarin e partisë në kongresin e marsit Grupi i punës për...

Në sytë e Edi Ramës

Deklasimi, është një tipar që e ka shoqëruar Partinë Sociaiste qysh në themelimin e saj në vitin 1941 e deri më sot. Ka ndryshuar vetëm...

Mesila Doda mbështet Mimoza Hafizin: Të pret rrugë e vështirë

  Deputetja e larguar nga PD inkurajon kolegen e saj socialiste për vendimin e marrë në mbështetje të Ben Blushit, kundërshtarit të Ramës në PS “Rrugë e...

Rama: Ska garë për kryetar në PS, kemi fituar dy palë zgjedhje

  "Kemi modelin laburist, nuk komentoj komentatorët e atyre që bëj unë, Ben Blushi nuk është rivali im" Nuk do të ketë zgjedhje për kryetarin e...

Latest news

Zyrtari më i lartë kinez pranon se vaksinat kanë një efektshmëri të ulët

Kreu i Qendrave Kineze për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundje ka thënë se efektiviteti i vaksinave Covid të vendit është i ulët. Në një...

Patronazhisti Taulant me syrin dhe veshin tek vrima e çelësit

Marrjen e të dhënave tepër konfidenciale të mbi 910 mijë qytetarëve shqiptarë, patronazhistët e PS-së e paskan marrë duke punuar vite te vite të tëra në...

E keni vrarë ndonjë herë mendjen se pse serbët…?

shkruan Fahri Xharra - Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve, etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si...

238 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid në vendin tonë

Vijojnë të jenë të qëndrueshme shifrat e të infektuarve me Covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 2684...

Bllokohen 21 minatorë në galerinë e karbonit në Kinë

21 minatorë kinezë kanë mbetur të bllokuar në një minierë karboni në provincën e Hutubi, në rajonin e Xinjiang. Këtë lajm e kanë bërë...
- Advertisement -