“Ben Blushi lumturon vjehrrin me 5 milionë euro”

Duhet të lëçisni

Gjykata e Elbasanit lë në burg Erjon Alibejn, i arrestuar për dy vrasje

Gjykata e Elbasanit ka lënë në fuqi masën “Arrest në burg” për Erjon Alibejn, i arrestuar të premten për dy vrasje. Alibej akuzohet si organizator...

Gazeta greke hapet me titullin “F**k you Erdogan”/ Turqia padi ndaj drejtuesve të medias

Një artikull i disa ditëve më parë i gazetës greke “Dimokratia”, që fyente publikisht në gjuhën turke presidentin turk, Erdogan, ku shkruante “Fuck you...

Rama inspekton punimet për landfillin e ri të Beratit: 7 vite më parë Shqipëria ishte turpi i botës

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar punimet për landfillin e ri të Beratit që do të administrojë mbetjet e qytetit, Kuçovës e Urës Vajgurore. Rama thotë...

Një vit nga tërmeti 21 shtatorit, Vasili: Qytetarët rrinë akoma në çadra dhe kontenierë, qeveria asnjë plan

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar sot në 1- vjetorin e tërmetit të 21 shtatorit, duke akuzuar qeverinë se nuk ka asnjë plan...

Ish kryeministri Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka reaguar lidhur me publikimin e sotëm të një investigimi, sipas të cilit pasuria e vjehrrit të Ben Blushit, llogaritet të jetë në 5 milionë euro.
Postimi i plotë i Sali Berishës:
Arben Malavita lumturon familjen e Eves me 5 milion euro!
Miq, nje portal ka publikuar hetimet e tij lidhur me njeren prej figurave me te rrezikshme te mafies shqiptare, Arben Malaviten. Ky mafioz i rrezikshem kryeson me teleblushin e tij lepiresit Edvin Mafise. Ai ka tejkaluar ne kete aspekt edhe dy lepiresit famoz te Edvin Mafise; Karlo Malaviten dhe Ymer Çorapen.
Per meritlepirjen e tij Arben Malavita eshte shperblyer me ortakeri ne njeren prej aferave me te medha korruptive, ate te djegesave te plehrave. Ai ka rregjistruar ne emra minorensh prona fabuloze ne zemer te Korçes dhe per pak se nuk la me gisht ne goje pronaret, aksioneret kryesor te Digjitalb siç beri me dy bashkpronaret kryesore te teleblushit.
Arben Malavita per veprimet e tij mafioze eshte zhdepur fizikisht publikisht ne njerin prej restoranteve me luksoze te Tiranes “Padam” sepse duke perdorur pushtetin e krimit e largoi nga Dixhitalb dhe po i grabiste edhe aksionet. Ne kete rast koska mafioze qe thirret tashme gjeresisht Arben Malavita, shkurtimisht Kumbar Beni, i dergoi pas mesnate bandat me uniforme per te terrorizuar femijet e Alban Jahos.
Ne kete shkrim gazetari hetues tregon historine se si Arben Malavita lumturoi vjehrrin me pallatin 3 milion euro.
Lexoni sipas deshires artikullin e tij. sb

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Gjykata e Elbasanit lë në burg Erjon Alibejn, i arrestuar për dy vrasje

Gjykata e Elbasanit ka lënë në fuqi masën “Arrest në burg” për Erjon Alibejn, i arrestuar të premten për dy vrasje. Alibej akuzohet si organizator...

Gazeta greke hapet me titullin “F**k you Erdogan”/ Turqia padi ndaj drejtuesve të medias

Një artikull i disa ditëve më parë i gazetës greke “Dimokratia”, që fyente publikisht në gjuhën turke presidentin turk, Erdogan, ku shkruante “Fuck you...

Rama inspekton punimet për landfillin e ri të Beratit: 7 vite më parë Shqipëria ishte turpi i botës

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar punimet për landfillin e ri të Beratit që do të administrojë mbetjet e qytetit, Kuçovës e Urës Vajgurore. Rama thotë...

Një vit nga tërmeti 21 shtatorit, Vasili: Qytetarët rrinë akoma në çadra dhe kontenierë, qeveria asnjë plan

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar sot në 1- vjetorin e tërmetit të 21 shtatorit, duke akuzuar qeverinë se nuk ka asnjë plan...

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas motorin, humb jetën 63-vjeçari

Një aksident është raportuar në aksin Peqin-Elbasan, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Raportohet se një motor është përplasur me një mjet, ku...