“Bravo Albin… Erdhi dita”, analisti Bushati i del në krah Kurtit

Duhet të lëçisni

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Ditën e sotme, Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka refuzuar kërkesën e Amerikës për sa i përket heqjes së taksës ndaj produkteve serbe.
Teksa shumë politikanë dhe analistë janë “të shqetësuar” për pasojat që mund të ketë ky vendim por analisti nga Tirana, Andi Bushati i ka dal në krah Kurtit.
Nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale, Bushati shprehet se ata që respektojnë më shumë Richard Grenell (i dërguar I posaçëm I SHBA për dialogun Kosovë-Serbi) më shumë se sa veten, janë të shtirur edhe në dashurinë e tyre ndaj Amerikës.
Postimi i plotë i Bushatit:
Bravo Albin… Erdhi dita
Ka shumë shqiptarë që po shfaqen të shqetësuar me veprimet e Albin Kurtit, dhe shpërthejnë njësoj si besimtarët iracionalë të cileve u prekin profetin e tyre;
Po përpara se të tremben se mos prishemi me NATO-n, mire është të bëjnë pyetjen: a mund të firmosë një person marrëveshje sekrete duke ia fshehur parlamentit; përpara se të friksohen se mos na ndëshkon një diplomat kaubojs, është mire të mendojnë nese ka të drejte ai më shumë sesa zgjedhësit e Kosovës, për të përcaktuar se kush do ta përballë Vuçiçin në dialog.
Ata që respektojnë më shumë Grenellin sesa veten e tyre, janë të shtirur edhe në pasionin ndaj Amerikës.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...