- Advertisement -

TAG

Andi Bushati

“Votoni për Ramën, atë e do edhe Zherar Depardjë”

Nga Andi Bushati Mbrëmë, me shpejtësinë e përhapjes së një virusi në mjedis të mbyllur, u shpërnda në mediat proqeveritare dhe jo vetëm, një lajm...

Rama, ish basketbollisti që do të jetë edhe lojtar edhe arbitër

Nga Andi Bushati Mënyra se si Edi Rama po sillet me heqjen e mundësisë për koalicion dhe me ndryshimin e njëanshëm të rregullave të lojës,...

Partia Demokratike!

Nga Erl Kodra Është gati e pashpjegueshme me fjalë ekzistenca e Partisë Demokratike, partia që lindi në Dhjetor ‘90, sepse ajo nuk është thjeshtë një...

Ndotja akustike/ Bushati Spiropalit: Me lavde gojore për Skënderbeun… Spiropali Bushatit: Ti je nipi i Hysni Kapos (film)

Shumë ashpër janë përplasur mes tyre Andi Bushati dhe Elisa Spiropali dje në mbrëmje në emisionin “Open” në Top Channel. Përballja u kthye në një...

Tregtarë të rëndomtë flamujsh

Nga Andi Bushati Një debat që duhet të ishte sa kulturor po aq edhe historik, ai se dy shkrimtarë të njohur shqiptarë kanë bashkëpunuar me...

Kush e ka kthyer parlamentin në estradë? Rama si personazh i Kunderës

Nga Andi Bushati Kush e ka kthyer parlamentin në estradë? Sa herë mes bisedash të përditshme shtrohet kjo pyetje, dikush do të tregojë me gisht atë...

Thaçi nën akuzë, një lojë politike dhe një bast i humbur

Nga Andi Bushati Ngritja e akuzës së Gjykatës Speciale ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, vetëm tre ditë përpara fillimit të dialogun me Serbinë, në...

Edi Rama humb toruan/ Shan mbarë e prapë gazetarin (film)

Nuk e ka patur të thjeshtë kryeministri Edi Rama përballjen me dy gazetarët Enton Abilekaj dhe Andi Bushati në emisionin “Open” të Eni Vasilit...

Përplasja në Open/ Bolino: Mos bëj si i virgjër. Bushati: Nuk fshihem poshtë bol*eve të… gore! (film)

Një përplasje e fortë u zhvillua mes Carlo Bolinos dhe Andi Bushatit në emisionin “Open” në Top Channel. Përplasja nisi, kur Bolino i tha...

Teatri i shumicës së rrëmbyer

Nga Andi Bushati Edi Rama i është kthyer sërish një argumenti që e përdorte rëndom gjatë mandatit të parë të 1 milionë shuplakave, atij se...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -