- Advertisement -

TAG

Andi Bushati

“Bravo Albin… Erdhi dita”, analisti Bushati i del në krah Kurtit

Ditën e sotme, Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka refuzuar kërkesën e Amerikës për sa i përket heqjes së taksës ndaj produkteve serbe. Teksa shumë...

“Nuk po u besoj veshëve”, shokohet gazetari nga deklaratat e Ramës

Kryeministri Edi Rama, në kuadër të Minishengenit Ballkanik, sot ka zhvilluar një takim me presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç si dhe me kryeministrin e...

Si e akuzoi Rama, Ylli Rakipin për shpifje, dy javë përpara se të publikohej vjedhja tek Unaza e Re (Film)

Në kohën kur kryeministri Edi Rama, po miraton një paketë ligjesh, që synon censurën dhe  kontrollin mbi median online, me anë të dy institucioneve,...

Rama krahason veten me Duçen e Italisë/ Bushati: Gafë historike, e pavend dhe e rrezikshme

Analisti Andi Bushati e ka quajtur të pavend dhe të rrezikshëm krahasimin që kryeministri Rama ka bërë me "Duçen" e Italisë, qoftë kjo edhe...

Edi Rama sulmon përsëri gazetarët: Andi, Ylli, Arturi, Qimi… janë “Kadrinj”

Kryeministri Edi Rama ka mprehur përsëri shpatën ndaj gazetarëve në emisionin “Java” në RTSH. Ja çfarë ka thënë ai për kritikët e tij në...

Kryeministri i të pasurve nuk mund të udhëtojë veçse me çarter

Me një status disi të veçantë kryeministri Rama është munduar të shuajë polemikat që lindën pas fluturimit të tij me një çarter privat, për...

Arta Marku, njolla e parë në flamurin e reformës

Nga Andi Bushati Kush e ka ndjekur më vëmendje përballjen e kryeprokurores Marku në llogaridhënien para komisionit të ligjeve, me siguri nuk e ka humbur...

Romana Vlahutin: Paratë e taksapaguesëve nuk mund t’u jepen televizioneve private

Andi Bushati - Znj Vlahutin, Parlamenti shqiptar po përgatitet të shqyrtojë një ligj që ka dhe mbështetjen e kryeministrit Rama që i detyron taksapaguesit...

Njolla që Klan vendosi mbi Fevziun

Nga Andi Bushati Telenovela popullore e largimit apo qëndrimit të Blendi Fevziut në TV Klan u mbyll në mënyrën më të shëmtuar të mundshme. Një...

Basha nuk është opozita, por mallkimi i saj

Nga Andi Bushati Sado keq të jetë Edi Rama, sado që protestat si ajo e kuksianëve të nxjerrin në pah arrogancën e tij, sado që...

Latest news

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...
- Advertisement -