- Advertisement -

TAG

Andi Bushati

Sikur ta censuronim Sali Berishën 

Nga Bledian Koka Të dielën, Fax News publikoi i pari informacionin se oficeri detar Artur Meçollari ishte larguar nga ushtria në vitin 2012, për spiunazh dhe...

Kur gara politike merret për një duel rapsodik

Një replikë me Andi Bushatin dhe jo vetëm. Nga Mustafa Nano Gara politike në Shqipëri është mbajtur prore në nivelin e një ndeshjeje rapsodike. Është parë...

Shkullaku i “tregut çam”

Nga Enkel Demi Nuk e di në është Shkullaku apo Bushati autori i neoligjizmit “tregu çam” që po zë shtrat në gazetarinë dhe politikën e...

Hangover 1995 në gazetën “Koha Jonë”

Filmi komik amerikan, "Hangover", qenka projektuar herët, qysh në vitin 1995, në gazetën "Koha Jonë". Një fotografi fantastike ku shfaqen drejtuesit e kësaj gazete Mand'...

Latest news

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...
- Advertisement -