Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Përplasja në Open/ Bolino: Mos bëj si i virgjër. Bushati: Nuk fshihem poshtë bol*eve të… gore! (film)

Nga Media 0

Një përplasje e fortë u zhvillua mes Carlo Bolinos dhe Andi Bushatit në emisionin “Open” në Top Channel. Përplasja nisi, kur Bolino i tha Bushatit që ka marrë prona, kur PD-ja ishte në pushtet.

Pjesë nga debati:

Bolino: Mbroni ish-qeverinë. Keni marrë prona nga ish-qeveria.

Bushati: Çfarë prone kam marrë unë?

Bolino: Keni marrë reklama nga Gener 2 që ka marrë 140 hektarë pronë publike. Keni mbrojtur 21 janarin. Jam i vetmi që e kam denoncuar.

Bushati: Shumë ka marrë edhe nga Edi Rama. Unë nuk varem pas bol*eve të dashit dhe mbroj atë që me jep prona.

Bolino: Mos bëj si i virgjër, është e ulët që një gazetar të përdorë median e tij të sulmojë gazetarët.

Bushati: Të mos e flasësh mirë shqipen nuk do të thotë të bësh si gore.

Bolino: Është e ulët të sulmosh një analist. Unë nuk kam marrë prona si ti.

Buhati: E ke pranuar vetë. I ke marrë me 1 euro.

Bolino: Kjo është shpifje.

/hapur.al/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej