- Advertisement -

TAG

Eni Vasili

Edi Rama-Eni Vasilit: Jemi si çift romantik që s’na lënë disa burra të bëjmë muhabet (film)

E ka për zemër t’i thonë se këput “të forta”, por u bë kohë që nuk qëllon një të vetme. Edhe dje në “Open” Edi...

Besnik Mustafaj polemikë me Mustafa Nanon: Po i shërben Ramës deri në poshtërim… 

Nga Besnik Mustafaj Të martën e kaluar në mbrëmje, më 1 dhjetor, në një nga televizionet tona kombëtare, u zhvillua një debat, që tërhoqi gjerësisht...

Shpërthen Robert Aliaj Dragoti: Thyjini turinjtë politikës me vepra arti, jo t’i lëpini b*** (film)

Robert Aliaj Dragoti ka thënë në emisionin “Open” të Eni Vasilit: “Më mirë i thyni turinjë me një vepër arti, se sa t’i lëpini...

Edi Rama humb toruan/ Shan mbarë e prapë gazetarin (film)

Nuk e ka patur të thjeshtë kryeministri Edi Rama përballjen me dy gazetarët Enton Abilekaj dhe Andi Bushati në emisionin “Open” të Eni Vasilit...

Përplasja në Open/ Bolino: Mos bëj si i virgjër. Bushati: Nuk fshihem poshtë bol*eve të… gore! (film)

Një përplasje e fortë u zhvillua mes Carlo Bolinos dhe Andi Bushatit në emisionin “Open” në Top Channel. Përplasja nisi, kur Bolino i tha...

Kllounada e Ligjërimit Publik në një shoqëri të shthurur

Nga Erl Kodra Për të kuptuar gjendjen e një shoqërie, së pari duhet kuptuar ligjërimi publik. Në esencën e tij, ky ligjërim është shumësia e...

Atë çfarë Erdogan e bëri pas “puçit”, Edi po e bën pas tërmetit

Nga Berat Buzhala Kur përfundoi dita e parë e konferencës “Last call for Journalism”, nën organizimin e Këshillit të Evropës, me të kthyer në hotel...

Arta Marku heq maskën: Pranon se ka vepruar si Prokurore e Përhershme

Nga Vincent W. J van Gerven Oei Këshilli i Lartë i Prokurorisë aktualisht po vlerëson kandidaturat e paraqitura për postin e Prokurorit të Përgjithshëm....

U përfol se u qëllua me shpullë nga Ervin Salianji, reagon Ralf Gjoni

U përfol se në sherrin që ndodhi mbrëmë pas emisionit ‘Open” të Eni Vasilit mes Ralf Gjonit dhe Ervin Salianjit, nuk munguan as shuplakat...

Kush e përdhunoi 14 vjeçaren nga Kavaja?

Nga Eni Vasili Tmerri që përjetoj çdo herë që lexoj detaje të reja rreth përdhunimit të vajzës 14 vjecare në Kavajë besoj është i cdo...

Latest news

Banka e Shqipërisë bleu 11.5 mln euro të hënën, por rënia e monedhës europiane vazhdon

As ankandet e Bankës së Shqipërisë për blerjen e euros nuk e kanë frenuar nënçmimin e monedhës europiane. Të hënën banka qendrore organizoi ankandin e...

Kërkon sot falje, Babis mbërrin në gjykatë me antiplumb, qytetarët në protestë: Kalbeni në burg!

Babis Anagnostopoulos, i cili ka rrëfyer vrasjen e gruas së tij 20-vjeçare Caroline, mbërriti mëngjesin e sotëm në gjykatë, ku pritet të kërkojë falje. Me...

Huta e hutuar dhe masat e mpira

Nga Gjergj Meta A janë njerëzit me ideale dhe dëshira ata që sot janë forca shtytëse e transformimeve të shoqërisë njerëzore? Në çdo epokë kalimi...

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga COVID-19

Kompania farmaceutike GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology kanë njoftuar ditën e sotme rezultatet finale nga një studim i kryer për një medikament antitrupash. Në përfundim...

Si u zbulua mega pasuria e Zim Sallakut nga vetëm dy transferta. Do i justifikonte me 10 bletë e 32 pula

Një transaksion prej 200 mijë euro me përshkrimin “Blerje Vile në Durrës, zona Plazh” i kryer në 23 korrik 2014, ka qënë indicia kryesore...
- Advertisement -