- Advertisement -

TAG

Belgjikë

Japonezët humbasin dramatikisht, por leksioni që japin pas ndeshjes i bën të adhurueshëm

Japonia humbi dramatikisht në minutën e 94-t përballë Belgjikës. Ky moment i trishtueshëm, nuk mjaftoi që japonezët, të shquar për disiplinën e hekurt, të...

Sherr mes bandave shqiptare në Belgjikë, vritet një grua 43-vjeçare. Plagosen 4 të tjerë

Një i vdekur dhe katër të plagosur kanë mbetur pas një sherri mes bandave shqiptare. Mbrëmë rreth orës 22:30 në komunën Ans të Belgjikës, dy banda...

Vrasja në Belgjikë, Mark Frroku humb gjyqin në Gjykatën e Strasburgut

Mark Frroku ka humbur edhe një betejë tjetër me Drejtësinë. Por këtë radhë, jo me atë shqiptare. Ka qenë Gjykata e Strasburgut ajo, e...

Ligji i fishkëllimës, burra e djem që ngacmojnë e ndjekin gratë e vajzat në rrugë

Nga Marsi Simo Një vajzë apo grua që ecën rrugës ndihet jo pak herë e bezdisur, por edhe e dhunuar verbalisht nga fishkëllimat, fjalët banale...

Kufiri Holandë-Belgjikë, në krevat të njejtë, por në shtete të ndryshme

Në një qoshe të qetë të Evropës veriore ekziston një anomali gjeopolitike, ku shumë ndërtesa kanë një kufi ndërkombëtar që kalon përmes tyre. Është...

Kush po i sjell përgjimet?

Nga Blendi Fevziu Kanë mjaftuar disa materiale të publikuara në dhjetë ditët e fundit për të hapur një kuti të zezë të politikës shqiptare dhe...

Prostitucion në Belgjikë, vlonjates i bllokohen 3 apartamente

3 apartamente me vlerë rreth 200 mijë eruo janë sekuestruar nga Prokuroria e Vlorës. Apartamentet janë në pronësi të E. R.R e cila rezulton se...

Formula 1, Hamilton i pari në Belgjikë. Surpriza nga djali i Schumacher

Pasi ditën e djeshme ka barazuar legjendën Michael Schumacher me  68  “pole position”, britaniku Luis Hamilton ka fituar garën e Belgjikës. Gjermani i Ferrarit, Sebastian...

3 vite në arrati, britanikët prangosin shqiptarin e dënuar me 30 vjet burg

Një shqiptar i dënuar me 30 vjet burg nga autoritetet e Blegjikës është arrestuar para pak ditësh në Britaninë e Madhe ku jetonte i...

Belgjikë/ Shpërthim në stacionin e trenave në Bruksel. Vritet agresori

Paniku ka përfshirë pak minuta më herët kryeqytetin belg, Bruksel, në stacionin qendror të trenave të të cilit ka pasur një shpërthim. Policia belge ka...

Latest news

Ndërpriten kontratat e spitaleve me mjekët specializantë, reagon operatori

Operatori i Shërbimeve te Kujdesit Shëndetësor ka reaguar në lidhje me lajmet për ndërprerje të kontratave të specializanteve. Në një njoftim për shtyp, ai sqaron...

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Rikonstruksioni i kabinave elektrike/ OSHEE: Në këto zona të Tiranës nuk do të ketë energji elektrike

Operatori për Shpërndarjen e Energjisë Elektrike (OSHEE) ka dhënë njoftimin për ndërprerjen e energjisë elektrike gjatë ditës së nesërme në disa zona të Tiranës....

Përplasje në Jeruzalem, 9 të plagosur dhe dhjetëra të arrestuar

Dhjetë palestinezë u arrestuan sot pas përplasjeve me policinë izraelite në Sheshin Temen në Jeruzalemin Lindor, gjatë të cilave nëntë njerëz u plagosën. Rreth 1000...

Kurti në Vjenë: Kosova dhe Serbia të bëjnë deklaratë të paqes me zotim për mos-sulmim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, këtë të premte ka qenë pjesë e Samitit të gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili është mbajtur në...
- Advertisement -