- Advertisement -

TAG

Belgjikë

Interpol Tirana ekstradon nga Belgjika shqiptarin e akuzuar për trafik droge

Interpol Tirana ka ekstraduar sot një person nga Belgjika drejt vendit tonë pasi akuzohej për trafikim lëndësh narkotike. Bëhet fjalë për shtetasin Agim Avdulli, 39...

Vrajsa në Belgjikë/ Gjykata shpall të pafajshëm bashkëpunëtorin e Mark Frrokut

Gjykata e Tiranës ka shpallur të pafajshëm, Kristjan Marinaj. Ai akuzohej si bashkëpunëtor i ish-deputetit Mark Frroku për vrasjen e Aleksandër Kurtit në vitin...

Belgjikë, arrestohen dy terroristë nga Kosova, një nga Serbia

Autoritetet belge kanë arrestuar 3 nga 8 personat e dyshuar për lidhje me terrorizmin në Lindjen e Mesme. Sipas shtypit britanik, dy prej personave...

Bruksel/ Dy policë theren me thikë. Alarm për bombë në stacionet hekurudhore

Dy oficerë policie janë sulmuar me thikë në atë që konsiderohet si një sulm i dyshuar terrorist, vetëm pak orë përpara se dy stacionet...

Policët belgë kthejnë emigrantët e paligjshëm në Francë/ Franca i arreston

Dy oficerë të policisë belge u arrestuan këtë të martë në kufirin francez pasi po kthenin aty një grup emigrantësh të paligjshëm ta kapur...

Belgjikë/ Sulm me hanxhar në autobuz, tre të plagosur

Një grua ka goditur me hanxhar në një autobus në qytetin e Brukselit, tre persona duke i lënë ata të plagosur. Pasi ka sulmuar pasagjerët...

Belgjikë, plagosen dy police me hanxhar, autori thirri “Allahu ekber”

Dy police femra janë plagosur në jug të Belgjikës pasi një agresor i ka goditur ato me hanxhar. Policet ishin në krye të detyrës,...

Aksident i rëndë hekurudhor në Belgjikë, 3 të vdekur, 40 të plagosur

Në afërsi të qytetit Liezh, në Belgjikë kanë humbur jetën në një aksident të rëndë hekurudhor 3 persona dhe 40 të tjerë janë lënduar....

Cilat janë tre gratë protagoniste të sulmeve në Bruksel

Fotoja simbol e sulmeve terroriste në Belgjikë Ka bërë tashmë xhiron e botës fotoja e dy grave të ulura në një stol në aeroportin e...

Latest news

1 vit nga shembja e Teatrit Kombëtar, gazeta gjermane: Skandali më i madh kulturor që nga rënia e komunizmit

Gazeta autoritare gjermane, Suddeutsche Zeitung i ka dedikuar një reportazh shembjes së Teatrit Kombëtar. Një vit më pas, gazeta thekson se shembja e Teatrit...

U zgjodh dje në mbledhjen e Këshillit Kombëtar, Eno Bozdo jep dorëheqjen nga komisioni zgjedhor i PD

Eno Bozdo ka dhënë sot dorëheqjen nga komisioni zgjedhor i Partisë Demokratike. Ky komision u votua mbrëmjen e kaluar në mbledhjen e Këshillit Kombëtar, ndërsa...

Krimet zgjedhore dhe pastrimi i parave, kryeprokurori Çela: Shumë shpejt do kemi rezultate

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela, ka zhvilluar sot një takim në Prokurorinë e Fierit, prej ku ka diskutuar për dy çështje kryesore, hetimin e...

Hapen kutitë e para për Beratin, vërtetohet një nga pretendimet e LSI

Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve në KQZ, pasi vendosi javën e kaluar të hapë kutitë e 24 qendrave të votimit me materialet zgjedhore në...

Kurti: Do të ngremë padi ndaj krimeve të Serbisë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka premtuar se do të ngrihet padia ndaj Serbisë për krime lufte. Gjatë seancës së jashtëzakonshme në Kuvend, Kurti thotë...
- Advertisement -