Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Japonezët humbasin dramatikisht, por leksioni që japin pas ndeshjes i bën të adhurueshëm

Nga Media 0

Japonia humbi dramatikisht në minutën e 94-t përballë Belgjikës. Ky moment i trishtueshëm, nuk mjaftoi që japonezët, të shquar për disiplinën e hekurt, të dilnin nga vetvetja.

Në fotografi po shikoni dhomën e zhveshjes së japonezëve vetëm pak minuta pas humbjes, 100 % e pastër. Në një letër ata kanë shkruar “faleminderit”, në gjuhën ruse. Fitojnë me klas, humbasin me klas.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej