- Advertisement -

TAG

japonia

Tërmeti me madhësi 7.1 trondit Japoninë lindore

Një tërmet i fortë ka tronditur ditën e sotme Japoninë. Sipas autoriteteve tërmeti me madhësi 7.1 tronditi rajonin Fukushima në Japoninë Lindore. Agjencia Meteorologjike e Japonisë...

Franca dhe Japonia konfirmojnë raste me variantin e ri të koronavirusit

Franca dhe Japonia konfirmuan rastet e para me variantin e ri të koronavirusit, i cili u zbulua për herë të parë në Mbretërinë e...

Ekonomia e tretë më e madhe në botë bie në recesion

Ekonomia e Japonisë ka hyrë në recesion dhe pandemia e koronavirusit ka të ngjarë ti bëjë gjërat edhe më keq. Ekonomia e tretë më e...

“Virusi do vazhdojë, do ketë valë tjetër”! / Japonia refuzon bllokimin total: Fut ekonominë në kolaps

Mjeku që është përgjegjës për administrimin e krizës së koronavirusit në Japoni ka marrë vendimin për të mos zbatuar një bllokim kombëtar, duke thënë...

Rama paralajmëron mediat: Mos na detyroni të bëjmë atë që s’ua rrok imagjinata!

Kryeministri Rama ka paralajmëruar sot mediat, që të filtrojnë dhe verifikojnë informacionin. Rama tha se do të bëhet si Japonia, ku do të ndërmarrë masa...

Sizmiologu gjerman sqaron: Si shpjegohet ngritja me 10 cm e nivelit të tokës pranë Durrësit

Profesor Frederik Tilmann, drejtues i sektorit të sizmologjisë në Qendrën gjermane të Studimeve Gjeologjike (GFZ) në Potsdam shpjegon për DW dukurinë sizmike me goditjet...

“Klima përçarëse”/ Hashim Thaçi thirrje Japonisë për shtimin e ndikimit në rajonin e Ballkanit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i bën thirrje shtetit japonez për shtimin e ndikimit në rajonin e Ballkanit. Gjatë vizitës zyrtare në shtetin aziatik, kreu...

Japonezët humbasin dramatikisht, por leksioni që japin pas ndeshjes i bën të adhurueshëm

Japonia humbi dramatikisht në minutën e 94-t përballë Belgjikës. Ky moment i trishtueshëm, nuk mjaftoi që japonezët, të shquar për disiplinën e hekurt, të...

Koreja e Veriut kërcënon Japoninë me shkatërrim nuklear

Koreja e Veriut veç marrëdhënieve të tensionuara me SHBA, shfaq probleme edhe me Japoninë. Koreja e Veriut e ka kërcënuar Japoninë me shkatërrim nuklear pas...

Latest news

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...

Foshnja 1-vjeçare humb jetën nga Covid-19 në Kosovë, shifrat e 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 170 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19. Autoritetet vendase bëjnë me dije se...
- Advertisement -