- Advertisement -

TAG

Rusi

E rëndë, rrëzohet avioni në Rusi, humbin jetën të gjithë pjestarët e ekuipazhit

Agjensia shtetërore TASS ka konfirmuar se një avion “Antonov An-26” u përplas pranë qytetit lindor të Kabarovskit në Rusi, duke lënë të vdekur të...

Masakra në Rusi me 8 viktima/ Ja çfarë shkroi autori para sulmit: Do të vriteni nga makina, bomba dhe thika…

Një ngjarje e rëndë ka tronditur ditën e sotme Rusinë ku kanë humbur jetën 8 persona dhe 6 të tjerë kanë mbetur të plagosur...

I përdhunoi vajzën 8-vjeç, 34-vjeçari vret shokun e ngushtë/ Gjykata “befason” me vendimin…

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Rusi. Një person vrau shokun e tij, pasi pa pamjet e rënda ku ai po i përdhunonte të...

Albin Kurti zyrtarisht kundër Edi Ramës: Mini-Schengeni tendencë për hapje ndaj Rusisë e Kinës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se iniciativa e mini-Schengenit që të enjten mori emër të ri duke u quajtur “Ballkani i Hapur”...

Debati për fanellat e kombëtares, Ukraina nuk i ndryshon: Vetë UEFA e aprovoi

Vijon debati për fanellat e Ukrainës. UEFA rekomandoi federatën ukrainase të rishikojë uniformat e saj pas ankesës së Rusisë, por duket se Ukraina është...

Bashkimi Europian e izoloi, Lukashenko pritet nga Putin në Rusi

Udhëheqësi bjellorus Aleksandër Lukashenko shkoi në Rusi të premten për bisedime me Presidentin Vladimir Putin, në mes të tensioneve me Evropën rreth uljes dramatike...

Sulm me armë në një shkollë në Rusi, humbin jetën 8 nxënës dhe 1 mësues, disa të plagosur

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në një shkollë në Rusi, ku 8 nxënës kanë mbetur të vrarë dhe një mësues. Ngjarja ndodhi pas një...

Serbia “sfidon” SHBA dhe BE: Nuk hyjmë në NATO, jemi krah Rusisë

Serbia ka vendosur të organizojë një stërvitje ushtarake vetëm një javë para nisjes së një tjetër stërvitjeje të madhe nga NATO në Ballkan. E emëruar...

Italia vendi i parë në BE, do të prodhojë vaksinën Sputnik V të Rusisë

Italia do të prodhojë vaksinën ruse Sputnik V, duke shënuar kështu marrëveshjen e parë mes nje vendi europian dhe Rusisë. Marrëveshja është nënshkruar nga fondi...

Gjermania, shënjestër kryesore e dezinformimit rus

Rusia ka shënjestruar Gjermaninë më shumë se çdo vend tjetër të Bashkimit Evropian, në përpjekjet e saj për dezinformim, tregon një raport i ri...

Latest news

Doza e tretë e vaksinës, Maqedonia e Veriut merr vendimin, rekomandohet për tre kategori qytetarësh

Maqedonia e Veriut rekomandon dozën e tretë të vaksinës për gjithë qytetarët mbi 60 vjeç, punonjësit shëndetësorë dhe personat me imunitet të dobët. Ministri...

Ministria e Brendshme e Kosovës ka lëshuar mbi 6.000 targa të përkohshme për tri ditë

Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës ka njoftuar se prej 20 shtatorit e deri në përfundim të ditës së mërkurë, më 22 shtator,...

Zbardhet përbërja e komisioneve të përhershme parlamentare, si ndahen deputetët e mazhorancës dhe opozitës

Parlamenti tashmë ka përfunduar edhe ndarjen e deputetëve nëpër komisione parlamentare, edhe pse ky veprim duhet të kishte përfunduar javën e kaluar. Komisionet e përhershme...

Shefi Ekzekutiv i Modernas: Pandemia mbyllet brenda një viti

Shefi Ekzekutiv i Modernas, Stéphane Bancel thotë se pandemia e koronavirusit mund të përfundojë brenda një viti pasi rritja e prodhimit të vaksinave siguron...

Shefi i UNMIK thirrje Kosovës e Serbisë: Çështja e targave të zgjidhet përmes dialogut

Shefi i misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK), Zahir Tanin, ka reaguar të enjten pas bllokadave të krijuara në pikat kufitare Jarinjë...
- Advertisement -