- Advertisement -

TAG

Rusi

Italia vendi i parë në BE, do të prodhojë vaksinën Sputnik V të Rusisë

Italia do të prodhojë vaksinën ruse Sputnik V, duke shënuar kështu marrëveshjen e parë mes nje vendi europian dhe Rusisë. Marrëveshja është nënshkruar nga fondi...

Gjermania, shënjestër kryesore e dezinformimit rus

Rusia ka shënjestruar Gjermaninë më shumë se çdo vend tjetër të Bashkimit Evropian, në përpjekjet e saj për dezinformim, tregon një raport i ri...

Orteku godet resortin e skive në Rusi, humbin jetën 3 persona

Të paktën tre persona kanë humbur jetën si pasojë e një orteku që ka goditur dhe ka mbuluar një resort për ski afër Norilsk...

Hungaria tradhton Rusinë, heq dorë nga vaksina kundër COVID-19

Hungaria nuk do të përdorë vaksinën ruse për koronavirusin, për shkak të kapacitetit të kufizuar të prodhimit, tha kryeministri hungarez Viktor Orban, teksa kritikoi...

CAS dënon rëndë Rusinë për Lojërat Olimpike, zbulohet arsyeja

Rusia përjashtohet nga të gjitha eventet madhore të sportit, me gjithë vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv, që e reduktoi në dy vjet dënimin...

Nis vaksinimi anti-Covid në Rusi, mësuesit dhe mjekët marrin dozat e para

Rusia është shteti i parë në botë që ka nisur vaksinimin e popullsisë me vaksinat kundër koronavirusit. Fillimisht me vaksinën “Sputnik V” janë vaksinuar mjekët...

“Monstra” i YouTube vret të dashurën, ndjekësit paguan para për ta parë live

Një përdorues aktiv rus i rrjetit YouTube është arrestuar për një transmetim çnjerëzor direkt në rrjet, gjatë të cilit e dashura e tij shtatzënë,...

Pamje shokuese në Rusi/ Zogj të ngordhur bien nga qielli në qytetin afër centralit bërthamor (film)

Tingëllon si një skenar filmash fantashkencë, por është një ngjarje e vërtetë dhe ka ndodhur në një qytet rus. Bëhet fjalë për një ndodhi të...

Kina në ndjekje të Rusisë, miraton vaksinën kundër COVID-19

Kina ka miratuar vaksinën e parë të tyre kundër koronavirusit. Vaksina do të quhet Ad5-nCoV, e zhvilluar nga ”CanSino Biologics” në bashkëpunim me Institutin Bioteknologjik...

Vajza e Putin u vaksinua kundër Covid-19. Zbulohet e vërteta, Rusia del “bllof”? (film)

Qendra Kombëtare e Kërkimit Gamaleya e Rusisë në partneritet me Ministrinë e Mbrojtjes Ruse ka regjistruar vaksinën e parë COVID në botë. Ndërsa bëri njoftimin...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -