- Advertisement -

TAG

Rusi

Si Tom Hanks në filmin “Terminal”/ Studenti rus “ngujohet” në aeroportin e Frankfurtit

Një student rus, që fluturoi për në Gjermani megjithë pandeminë e Coronës është ngujuar tani në aeroportin e Frankfurtit. Si Tom Hanks në filmin...

Laponët – një popull i harruar

shkruan Fahri Xharra Diku në veriun e skajshëm të Europës, një popull i panjohur jeton në katër shtete: Suedi, Norvegji, Finlandë dhe në Rusi. Më...

Arinjtë polarë në Arktik po hanë këlyshët e tyre (film)

Rastet e arinjve polarë që po hanë njëri-tjetrin sa vijnë e rriten. Sipas një shkencëtari të Akademisë së Shkencave në Rusi, kjo ndodh për shkak...

Dështim në Rusi/ Rama ngatërron ministrat e sulmon sërish Bashën

Kryeministri Edi Rama, ditën e sotme ka dalë bllof gjatë vizitës së tij në Rusi. Gjatë konferencës për shtyp, Rama dështoi si ministër i Jashtëm,...

25 vite pas Aleksandër Meksit, Rama viziton Rusinë këtë muaj

Kryeministri Edi Rama do të vizitojë Rusinë në 25 shkurt të këtij viti. Vizita e Ramës në Moskë si kreu i OSBE-së vjen disa javë...

Babai braktis 2 fëmijët në aeroport/ “Ju lutemi ndihmoni fëmijët e mi, pasi unë nuk mundem”

Një burrë në Rusi ka braktisur dy fëmijët e tij në aeroportin e vëndit të tij.Sipas autoriteteve, 41-vjeçari Viktor Gavrilov nga qyteti i Lindjes...

Të shtëna me armë zjarri në qendër të Moskës, humbin jetën 3 persona

Tre persona janë qëlluar pasditen e sotme në qendër të Moskës pranë selisë së shërbimit sekret rus (FSB). Agjensia e lajmeve Reuters raporton se një...

Ngjarje makabër në Rusi, 19 vjeçares i presin kokën dhe ia hedhin nga kati i 12-të i banesës

Një ngjarje e frikshme ka ndodhur në shtetin e Rusisë, ku koka e një vajze 19 vjeçare është gjetur nga disa fëmijë, teksa luanin...

I bie telefoni në ujë teksa e karikonte, humb jetën 26 vjeçarja në Rusi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rusi, ku një 26 vjeçare ka humbur jetën pasi ra në kontakt me energjinë elektrike. Sipas “The Sun”...

E rëndë/ Atletja dhe modelja 25 vjeçare ruse gjendet e vdekur në rrugë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Rusi e cila ka tronditur botën e sportit dhe të modelingut. Atletja ruse njëkohësisht edhe...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -