Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Artisti Rama dhe mjaftisti Veliaj e duan një qytet pa…

Nga Media 0

Nga Elvis Hoxha

Artisti Rama dhe mjaftisti Veliaj e duan një qytet
pa hapësira,
pa teatër,
pa akademi,
pa galeri artesh,
pa parqe,
pa sindikata,
pa sheshe ku luajnë fëmijë,
pa njerëz.

Siç duket, kjo është moda e zbardhjes së parave, betoni. Instalacion modern i shkatërrimit të njerëzimit në formë betoni.

Në parlament Rama shpie ligje të jashtëligjshme sepse parlamenti është pa deputet.

Shoqëria civile që është blerë në projekte, është projekt.

Në mbrojtje të bibliotekës dhe Teatrit, nuk dalin profesorë, të paktën nja 800 prej tyre i kemi në Universitetin e Tiranës, sepse janë profesorë pa libra.

Në shoqërinë partiake nuk ka rezistencë sepse qeveria është pa opozitë.

Në fund nuk do të jetë më askush. Tirana, qytet fantazëm, nuk do të jetë më kryeqendra e Shqipërisë. Nuk do të ekzistojë në libra historie sepse është qytet pa historian.

Në jug, Rama vijon të shkelë vendimin e Gjykatës Kushtetuese për marrëveshjen me detin, sepse jami pa gjykatë kushtetuese.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej