- Advertisement -

TAG

libra

Situata në Dibër dhe Mat: Fëmijët po shesin misra për të blerë librat e shkollës

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi, ka akuzuar qeverinë se e ka fututr vendin tnë varfëri të madhe. Ajo thotë se vogëlushët në Dibër dhe...

“Mos lexoni romane”, botuesja Dudaj i kthehet ashpër Ermal Mamaqit: Këtë nuk e vendos depresioni yt!

Ermal Mamaqi është kritikuar nga ndjekësit e tij pasi në një video të fundit ka predikuar mosleximin e romaneve. Moderatori i njohur ka realizuar...

Shkërmoqja e Digitalb/ Televizioni më i madh në vend del nga platforma

Një administrim i çuditshëm ka lulëzuar në Kompaninë "Digitalb", pas ngjarjeve deri diku qesharake të menaxhimit të Top Chgannel. Platforma e njohur si e...

Gjuajti me shuplakë Ben Blushin, policia terrorizon familjarët e Alban Jahos

Një sherr me grushta ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në një lokal në Tiranë, pjesë të të cilit ishte drejtori i DigitAlb, Alban Jaho...

Si u vendos “taksa e parfumeve” në Shqipëri për të financuar shtypjen e librave shqip për Kosovën, Malin e Zi e Maqedoninë

Nga Kreshnik Kuçaj Në fund të tetorit të vitit 1943, kur vendi ndodhej nën pushtimin e trupave ushtarake gjermane, qeveria shqiptare ndërmerr një iniciativë që...

Studentët protestojnë me libra, Rama i pret në Facebook/Live

Kjo e hënë nuk do të jetë as ditë mësimi dhe as pushimi për studentët shqiptarë. Ata do të jenë sërish në protestë sot. Studentët...

Skandali me tekstet: Mos shkoni në shkollë dhe bëni shkuma party (film)

Top Story solli rastin konkret të tekstit skandal me titull “Shkumësi Magjik”, i cili fitoi tenderin për tu shpërndarë në shkollat tona. Ky tekst...

Tekstet shkollore për fëmijët, me përmbajtje erotike dhe diskriminuese

Çfarë u mësojnë librat fëmijëve? Është një tjetër pyetje dhe problematikë që Top Story ngriti, duke siguruar kështu dhe përgjigjiet nga tekstet shkollore dhe...

Shkrimtarja: Ika nga ky vend ku je 23-vjeç dhe duhet të jetosh me hallet e një 40-vjeçareje!

Flogerta Krypi është shkrimtarja që reagoi kundër ministres Mirela Kumbaro për gjendjen në të cilën ndodhet sot arti e kultura në vendin tonë, e...

Fiton çmim në Panair, autorja- Kumbaros: S’duam çmime, askush s’mban përgjegjësi për 12 mijë libra të djegur në bibliotekë!

Ndahen çmimet e Panairit të Librit “Tirana 2018”. Lexuesi shqiptar është më shumë i orientuar për të lexuar letërsinë e huaj, por megjithatë janë...

Latest news

Mjeku apel kolegëve: A duhet ndryshuar protokolli në spitale për familjarët e personave me aftësi ndryshe?

Mjeku Odri Qejvani nëpërmjet rrjeteve sociale ka bërë apel duke ju drejtuar kolegëve të tij në lidhje me rastin e një pacienteje 17 vjeçare...

COVID-19 i merr jetën skenaristit dhe regjisorit të mirënjohur Kujtim Gjonaj

Regjisori dhe skenaristi i mirënjohur Kujtim Gjonaj është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 74 vjeçare. Karriera e tij e pasur si regjisor...

Tragjedi në Mesdhe/ 20 migrantë të zhdukur, 100 të shpëtuar

Gati 100 migrantë në rrugën e tyre për në Evropë u shpëtuan sot në brigjet e Libisë, ndërsa njëzet u zhdukën në Mesdhe. Migrantët, kryesisht...

Prioriteti i çështjes Çame/ Idrizi në takim virtual me kryetarin e VATRËS

Kryetari i Federatës Pan Shqiptare të Amerikës VATRA, z. Ahmet Xhafo zhvilloi një takim virtual me kryetarin e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet...

“Nuk kemi siguri rrugore”, eksperti Hoxha: Stafi duhet të kualifikohet! Nga roje, përfundojnë shefa

Eksperti i Sigurisë Rrugore, Gëzim Hoxha gjatë një interviste të dhënë u shpreh se në vendin tonë nuk ka autoritete të posaçme për sigurinë...
- Advertisement -