- Advertisement -

TAG

erion veliaj

“Parqe të bukura, njerëz të lumtur”/ Deputeti i PD denoncon masakrën e Erion Veliajt tek liqeni artficial

Deputeti i PD, Belind Këlliçi ka reaguar përmes një postmi në faqen e tij në facebook ndaj masakrës mjedisore që po bën Veliaj në...

Erion Veliaj e thotë me bindje: Askush në Tiranë s’e mbyll ditën pa bukë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka justifikuar kryeministrin Edi Rama me deklaratat e tij për krizën e energjisë. Sipas kryebashkiakut, “me mirë...

Fotot/ Mbrëmja gala me veshje luksi e Veliajt pas shpalljes së krizës

Ndërkohë, që qeveria ka shpallur emergjencën në sektorin e energjsë dhe kryeministri Edi Rama prezantoi dje një plan masash me qëllim mbrojtjen e konsumatorit,...

Padia për shpifje/ Veliaj nuk paraqitet në Gjykatë, Tabaku: Gjatë fushatës më bëri akuza të pavërteta

Nënkryetarja e PD, Jorida Tabaku ka qenë sot në SPAK në seancën për padinë që ka ngritur ajo për shpifje ndaj kryebashkiakut të Tiranës,...

Padia për shpifje, Basha dhe Veliaj nuk paraqiten në gjykatë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe kryebashkiaku Lulzim Basha nuk janë paraqitur ditën e sotme në gjykatë. Seanca u shty për shkak të...

Shtyhet përballja Duma-Veliaj në Gjykatën e Posaçme

Gjykata e Posaçme shtyn seancën e radhës të përballjes së deputetes Grida Duma me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj. Ishte Veliaj ai i cili...

S’i mjaftojnë fotot me Alexin, Rama shkrin lobin e Veliajt në PS, Balluku drejt bashkisë së Tiranës

Me 207 votat e mara në Asamble, emrat e zgjedhur në kryesi si edhe vendimet e marra sot nga Rama, Belinda Balluku duket ta...

Zjarri tek “Sarajet”, reagon Policia e Tiranës, flet edhe Veliaj

Një zjarr që ka rënë tek zona e njohur si Sarajet në zemër të Tiranës mbrëmjen e së hënës ka rezultuar se është vënë...

Karton i kuq për Veliajn, 140 milionë lekë nga xhepat e kryeqytetasve për të blerë heshtjen e ekspertit kritik

Erion Veliaj njihet si mjeshtri i blerjes së atyre pak të guximshmëve që flasin mbi masakrimin e kryeqytetit nga furia e betonit dhe propagandës...

Barbarët që shembën Teatrin po na vjedhin përditë

Nga Avni Nezaj Gjobë 10 mijë lekë se ke parkuar para shtëpisë tende. Gjobë se ke parkuar tek rruga e komshiut para pallatit të tij....

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -