Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Refuzohen nga Franca dhe Belgjika, riatdhesohen 31 shtetas shqiptarë

Nga Ejona 0

Në sajë të një operacioni bashkëpunues mes Policisë Kufitare, Policisë franceze dhe asaj belge janë riatdhesuar ditën e sotme 31 shtetas shqiptarë.
Këtyre shtetasve u ishte refuzuar kërkesa për qëndrim në Francë dhe në Belgjikë, 27 prej tyre të refuzuar nga Franca dhe 4 nga Belgjika.
Ministria e Brendshme dhe Policia e Shtetit apelojnë për të gjithë shtetasit shqiptarë që të respektojnë rregullat e lëvizjes dhe të qëndrimit në hapësirën Schengen, pasi shanset për të fituar azil në vendet e BE-së janë zero.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej