- Advertisement -

TAG

Policia Kufitare e Rinasit

Sekuestrohen 20 mijë paund të padeklaruara në Rinas, arrestohet poseduesi

Policia e Rinasit ka bërë të mundur sekuestrimin e një shumë prej 20 mijë paund të padeklaruara dhe ka ndaluar poseduesin e tyre. Sipas policisë...

Sekuestrohen mbi 31 mijë euro në Rinas, procedohen 2 persona

Policia Kufitare e Rinasit ka proceduar penalisht dy persona për mosdeklarim të të hollave në kufi dhe ka sekuestruar 31400 euro. Në hyrje të Republikës së...

Arrestohet në Rinas anëtari i një grupi kriminal i kërkuar nga Italia

Policia Kufitare në Rinas ka arrestuar një 50- vjeçar nga Vlora, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia. 50- vjeçari u zbulua pasi kishte...

Aeroporti i Rinasit/ Kapet vajza 20-vjeçare me 12500 euro në çantën e saj

Ditën e sotme një shumë prej 12500 eurosh është kapur në aeroportin e Rinasit. Policia ka nisur hetimin ndaj një vajze 20-vjeçare me iniciale I.K,...

Refuzohen nga Franca dhe Belgjika, riatdhesohen 31 shtetas shqiptarë

Në sajë të një operacioni bashkëpunues mes Policisë Kufitare, Policisë franceze dhe asaj belge janë riatdhesuar ditën e sotme 31 shtetas shqiptarë. Këtyre shtetasve u...

Tentoi të kalonte sasi të mëdha eurosh, ndalohet në Rinas

Policia Kufitare e Rinasit ka ndaluar ditën e sotme një shtetas, pasi iu gjetën me vete një sasi e madhe eurosh, të padeklaruara. Policia...

Lanë fëmijët e mitur në Itali dhe u kthyen, arrestohen dy prindër

Policia Kufitare e Rinasit ka proceduar penalisht dy persona pasi kanë braktisur fëmijët e  tyre të mitur në shtetin fqinj, Itali. Nga Specialistët për Hetimin...

Latest news

Makina fluturon në ajër motorin e Fast food-it në Korçë, transportohet me urgjencë në spital drejtuesi

Një aksident i rëndë ka ndodhur në qytetin e Korçës, ku një automjet është përplasur me një motor ‘Fast foodi’ në zonën e auajtur...

Masakroi me shkop babain në Roskovec, Gjykata e Fierit jep masën e sigurisë për 25-vjeçarin

Gjykata e rrethit gjyqesor ne Fier ka dhene sot vleresimin e ” mases se arrestit me burg ” per 25 vjecarin Erdis Rapi, i...

Sherr mes të rinjve, i mituri shqiptar qëllon me armë zjarri bashkëmoshatarin

Një tentativë vrasje ka ndodhur ditën e shtunë në Podujevë të Kosovës, kur një i mitur ka plagosur një bashkëmoshatar. Policia bën të ditur se...

Fiksimi çon pas hekurave 29-vjeçarin nga Elbasani

Një 29-vjeçar nga Elbasani është vënë në pranga pasi përndiqte një shtetase. Sipas policisë, shtetasi me inicialet S.B kërcënonte dhe përndiqte vazhdimisht nëpërmjet telefonit...

Arvanitët janë vendas dhe themeluan Greqinë e Re

Nga Ejup Shabani Në kuadër të festës së 7 Marsit, ditës së hapjes së shkollës së parë shqipe, në Qendrën e Kulturës në Kërçovë “Koço...
- Advertisement -