- Advertisement -

TAG

France

A e gënjeu Rama gazetaren e ‘“France 24”? Deklarata: OSBE i çertifikoi zgjedhjet me integritet, të dhënat e patronazhistëve nuk janë personale

Kryministri Edi Rama ka dhënë mbrëmjen e djeshme një intervistë për një nga televizionet më të mëdha në Francë.Në fjalën e tij përballë gazetares...

Me vështirësi por më në fund e merr guximin, Presidenti Macron pranon rolin e Francës në gjenocidin në Ruanda

Presidenti francez Emmanuel Macron ka pranuar rolin e Frances ne gjenocidin ne Ruanda më 1994, kohë kur vdiqën rreth 800 000 tutsi etnikë dhe...

Shqiptari vret me thikë të dashurën e tij në sy të vajzës në Francë

Një shqiptar nga Kosova, i identifikuar si Liridon B., ka qëlluar me thikë partneren e tij, duke e lënë të vdekur. Ngjarja e rëndë ka...

Darkuan në restorante sekrete në kohë pandemie, ministrat e pësojnë keq në shtetin europian

Autoritetet franceze janë duke hetuar akuzat se ministra qeveritarë dhe zyrtarë tjerë kanë darkuar nëpër restorante sekrete, në kundërshtim me kufizimet për luftim të...

COVID-19/ Franca nis vaksinimin për personat mbi 75 vjeç

Franca ka nisur sot vaksinimin e përgjithshëm për të gjithë të moshuarit mbi 75 vjeç, duke përfshirë edhe ata që ndodhen jashtë shtëpive të...

Mijëra qytetarë në Francë thyejnë rregullat e pandemisë

Policia franceze ka ndërprerë një festë të madhe të shtunën në veriperëndim të Francës, që ishte duke u zhvilluar që prej natës së Vitit...

Interpol: Vaksinat kundër COVID-19 mund të jenë në shënjestër të grupeve kriminale

Organizata Ndërkombëtare e Policisë (INTERPOL), paralajmëroi të mërkurën se rrjetet e organizuara kriminale mund të synojnë shitjen e vaksinave false kundër koronavirusit. Interpol, me seli...

Ish-udhëheqësit e UÇK-së në Hagë/ Ylljet Aliçka: Aftësia manipuluese e Serbisë është e jashtëzakonshme (film)

Ylljet Aliçka, ish- ambasador i Shqipërisë në Francë në vitin 2008 ka qenë ndër të paktët zëra që vunë në dukje të pavërtetat e...

Shkollat qëndrojnë të hapura edhe gjatë pandemisë, studentët në Francë

Studentët në Compiegne të Francës kanë protestuar kundër mbajtjes hapur të shkollave për shkak të mungesës së sigurisë shëndetësore. Sipas studentëve, mbajtja hapur e shkollave...

Tjetër sulm në Francë, mbetet i lënduar një prift ortodoks

Një prift ortodoks është plagosur në Lyon të Francës, teksa agresori është larguar, ka raportuar Reuters. Prifti është qëlluar dy herë rreth orës 4 pasdite,...

Latest news

Bie nga lartësia duke punuar, 59-vjeçari nga Korça dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Një 59-vjeçar është plagosur rëndë në Korçë, pasi ka rënë nga lartësia duke punuar. Sipas informacioneve nga policia bëhet e ditur se një shtetas i...

Greqia “ngrin” Marrëveshjen e Prespës, Shqipëria dhe RMV mbeten te “dera”

Një postim në Instagram i kryeminsitrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka shkaktuar reagime të ashpra nga diplomacia greke duke shkuar deri aty...

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Ambasadori i OSBE: Presim raportin përfundimtar, gati të ndihmojmë në zbatimin e rekomandimeve

Ambasadori i OSBE në Tiranë, Vicenzo Del Monaco, ka reaguar për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ambasadori ka deklaruar se ata, janë në pritje të...
- Advertisement -