- Advertisement -

TAG

Belgjikë

Vidhnin para dhe sende me vlerë në banesa, shkon në 10 numri i shqiptarëve të arrestuar në Belgjikë

Vijon operacioni ndërkombëtar policor “Picaso” ndërsa numri i të arrestuarve në Belgjikë ka shkuar në 10. Nga hetimet e kryera në Belgjikë ka rezultuar se...

Kërkuan azil në Francë dhe Belgjikë, riatdhesohen 36 shqiptarë

Ditën e djeshme janë riatdhesuar 36 shtetas shqiptarë në Rinas, për shkak të refuzimit të azilit në vendet e BE. Mësohet se shqiptarëve u riatdhesuan...

Refuzohen nga Franca dhe Belgjika, riatdhesohen 31 shtetas shqiptarë

Në sajë të një operacioni bashkëpunues mes Policisë Kufitare, Policisë franceze dhe asaj belge janë riatdhesuar ditën e sotme 31 shtetas shqiptarë. Këtyre shtetasve u...

Belgjikë, 40-vjeçari shqiptar gjendet i vdekur në kanal

Një 40-vjeçar shqiptar është gjetur i pajetë në një kanal në Vinderhoute, Lievegem të Belgjikës. Sipas medias belge “Het Laatste Nieuws”, trupi i shqiptarit u...

Shkelën rregullat e Schengen-it/ Riatdhesohen 36 shtetas shqiptarë

36 shtetas shqiptarë janë riatdhesuar sot pasi akuzohen se kanë shkelur rregullat e lëvizjes në zonën Schengen. Këta shtetas mësohet të kenë qëndruar mbi 90...

Belgjikë/ Trafikonin kokainë, arrestohen 8 shqiptarët e së njëjtës familje

Gjykata Penale në Belgjikë ka dënuar një familje shqiptare, e cila merrej me shitje të drogave të forta, kryesisht kokainë. Në total ishin dhjetë të...

Rrëfimi prekës i shqiptares: Fitova zgjedhjet në Belgjikë, por u dorëzova kur…

Deniza Miftari, shqiptarja me origjinë nga Gjilani, ka arritur që të fitojë zgjedhjet lokale në Belgjikë. Miftari, është shqiptarja e parë që bëhet pjesë...

22-vjeçarja shqiptare fiton zgjedhjet në Belgjikë: U kry babush, krenohu atje lart

Deniza Miftari është 22 vjeç, por mosha nuk e ka penguar që të fitojë një nga betejat më të rëndësishme të jetës. Shqiptarja ka ka...

Gërlica, zëri premtues i rinisë shqiptare në politikën belge

Qendresa Gerlica, 26-vjeçare, është një nga emrat më premtues të « Listës së Kyetarit » në bashkinë e Brukselit në zgjedhet e ardhshme lokale...

Belgjika mund Anglinë për herë të dytë, fiton vendin e tretë në Botëror

Nga një gol për çdo pjesë i ka mjaftuar Belgjikës për të marrë fitoren e dytë kundër Anglisë dhe vendin e tretë në Kupën...

Latest news

1 vit nga shembja e Teatrit Kombëtar, gazeta gjermane: Skandali më i madh kulturor që nga rënia e komunizmit

Gazeta autoritare gjermane, Suddeutsche Zeitung i ka dedikuar një reportazh shembjes së Teatrit Kombëtar. Një vit më pas, gazeta thekson se shembja e Teatrit...

U zgjodh dje në mbledhjen e Këshillit Kombëtar, Eno Bozdo jep dorëheqjen nga komisioni zgjedhor i PD

Eno Bozdo ka dhënë sot dorëheqjen nga komisioni zgjedhor i Partisë Demokratike. Ky komision u votua mbrëmjen e kaluar në mbledhjen e Këshillit Kombëtar, ndërsa...

Krimet zgjedhore dhe pastrimi i parave, kryeprokurori Çela: Shumë shpejt do kemi rezultate

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela, ka zhvilluar sot një takim në Prokurorinë e Fierit, prej ku ka diskutuar për dy çështje kryesore, hetimin e...

Hapen kutitë e para për Beratin, vërtetohet një nga pretendimet e LSI

Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve në KQZ, pasi vendosi javën e kaluar të hapë kutitë e 24 qendrave të votimit me materialet zgjedhore në...

Kurti: Do të ngremë padi ndaj krimeve të Serbisë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka premtuar se do të ngrihet padia ndaj Serbisë për krime lufte. Gjatë seancës së jashtëzakonshme në Kuvend, Kurti thotë...
- Advertisement -