Belgjikë, numri i të infektuarve me koronavirus shkon mbi 525 mijë persona

Duhet të lëçisni

Hapen kutitë e para për Beratin, vërtetohet një nga pretendimet e LSI

Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve në KQZ, pasi  vendosi javën e kaluar të hapë kutitë e 24 qendrave të votimit me materialet zgjedhore në...

Kurti: Do të ngremë padi ndaj krimeve të Serbisë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka premtuar se do të ngrihet padia ndaj Serbisë për krime lufte. Gjatë seancës së jashtëzakonshme në Kuvend, Kurti thotë...

U kapën me 1 kg kokainë në makinë, Gjykata e Tiranës jep masën e sigurisë për efektivin e RENEA-s dhe dy të tjerët

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg me afat 35 ditor” për efektivin e RENEA-s, Xhuljo Liçi, që u kap...

Në kujtesë të Teatrit Kombëtar

Nga Flutura Açka  Kisha besuar se pas majit të vitit 2018, në jetën time nuk do të gjendej më kurrë ndonjë arsye për lot. Por të...

Belgjika është ndër shtetet, që ka një numër të konsiderueshëm të personave të prekur nga koronavirusi.

Kështu, numri i personave të infektuar me Covid-19 në shtetin belg ka shkuar në 525 012 njerëz.

Ndërsa, në 24 orët e fundit janë infektuar me koronavirus në Belgjikë, 4 619 persona.

 

 

Numri i të vdekurve për shkak të Covid-19 në total në Belgjikë ka shkuar 14 106 njerëz.

Kurse, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë nga koronavirusi për shkak të virusit, 215 individë.

Koronavirusi vazhdon që të jetë mjaft i përhapur në të gjithë botën.

Numri i të infektuarve në mbarë globin, për shkak të virusit ka shkuar në 53 907 814 njerëz.

Ndërsa, numri i të vdekurve nga Covid-19 ka shkuar deri tani në rang global, në 1 312 204 persona.

Shteti me më shumë të infektuar nga koronavirusi është SHBA, pasuar nga India, Brazili, Franca, Rusia etj.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Hapen kutitë e para për Beratin, vërtetohet një nga pretendimet e LSI

Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve në KQZ, pasi  vendosi javën e kaluar të hapë kutitë e 24 qendrave të votimit me materialet zgjedhore në...

Kurti: Do të ngremë padi ndaj krimeve të Serbisë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka premtuar se do të ngrihet padia ndaj Serbisë për krime lufte. Gjatë seancës së jashtëzakonshme në Kuvend, Kurti thotë...

U kapën me 1 kg kokainë në makinë, Gjykata e Tiranës jep masën e sigurisë për efektivin e RENEA-s dhe dy të tjerët

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg me afat 35 ditor” për efektivin e RENEA-s, Xhuljo Liçi, që u kap...

Në kujtesë të Teatrit Kombëtar

Nga Flutura Açka  Kisha besuar se pas majit të vitit 2018, në jetën time nuk do të gjendej më kurrë ndonjë arsye për lot. Por të...

Vrasja e Endri Mustafës, reagon policia: U gjet i pajetë në breg të liqenit

Policia e Shtetit ka reagua lidhur me ekzekutimin e Endrit Mustafës në Shkodër. Sipas policisë viktima është gjetur sot rreth orës 09:00 në bregun e liqenit,...