- Advertisement -

TAG

Belgjikë

Belgjikë, 3-vjeçarja ndërron jetë nga COVID-19, viktima më e re në vend

Një 3-vjeçare është viktima më e re nga koronavirusi në Belgjikë. Zëdhënësi i ministrisë së Shëndetësisë Boudeëijn Catry gjatë konferencës ditore tha se numri i...

Atentati në Vlorë, pista kryesore e hetimeve e shkuara në Belgjikë

Lidhur me atentatin e ndodhur një ditë më parë në Vlorë, ku humbi jetën një 26 vjeçar duket se akoma nuk ka asnjë detaj...

Pjesa më e madhe e Europës po i lehtëson masat e izolimit

Në të gjithë Evropën, vendet po i lehtësojnë masat e izolimit, duke shpresuar se nuk do të çojnë në një valë të dytë të...

Koronavirusi në Belgjikë/ Qindra viktima vetëm 24 orët e fundit, së shpejti nis lehtësimi i masave

Belgjika vijon të mbetet një vatër e nxehtë në Europë përsa i përket afektimit nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit janë shënuar 238 viktima,...

Belgjikë, 4440 të vdekur nga koronavirusi, mbi 33 mijë të infektuar

Belgjika është një nga shtetet më të infektuara nga koronavirus në Europë. Raportohet se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 283 persona nga...

Belgjikë, një 12-vjeçare ndërron jetë nga koronavirusi

Një vajzë 12-vjeçare ka ndërruar jetë në Belgjikë për shkak të koronavirusit. Autoritet shëndetësore vendase nuk thonë nëse vogëlushja vuante nga ndonjë sëmundje tjetër. “Është...

Bilanci në Belgjikë/ Për një ditë koronavirusi vret 82 persona, në total 513 viktima

Belgjika është tjetër shtet europian i prekur nga koronavirusi. Në shtetin belg, në 24 orët e fundit janë shënuar 82 viktima, ndërsa regjistrohen gjithsej 513...

Konfirmohen vdekjet e para nga koronavirusi në 4 shtete europiane

Katër shtete europiane kanë raportuar sot vdekjet e para nga koronavirusi. Në Suedi, ka ndërruar jetë një grua e moshuar e cila sipas doktorëve kishte...

Dënohet me 17 vite burg boksieri shqiptar, kapet me drogë në vlerë prej 174 milionë dollarë

David Cufaj, boksieri kosovar, i cili u arrestua në 18 janar në qytetin peruan të Kaljos, bashkë me katër të dyshuar të tjerë. 27-vjçari i...

Vidhnin para dhe sende me vlerë në banesa, shkon në 10 numri i shqiptarëve të arrestuar në Belgjikë

Vijon operacioni ndërkombëtar policor “Picaso” ndërsa numri i të arrestuarve në Belgjikë ka shkuar në 10. Nga hetimet e kryera në Belgjikë ka rezultuar se...

Latest news

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...
- Advertisement -