Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Konfirmohen vdekjet e para nga koronavirusi në 4 shtete europiane

Nga Ejona 0

Katër shtete europiane kanë raportuar sot vdekjet e para nga koronavirusi.

Në Suedi, ka ndërruar jetë një grua e moshuar e cila sipas doktorëve kishte edhe probleme të tjera shëndetësore.

Irlanda gjithashtu regjistroi vdekjen e parë. Autoritetet thanë se bëhej fjalë për një pacient të moshuar që vuante nga një tjetër sëmundje, por nuk dhanë detaje të mëtejshme. Në Irlandë rezultojnë të infektuar 34 persona.

Vdekje nga koronavirusi këtë të mërkurë u regjistruan edhe në Belgjikë e Bullgari, si dhe në Shqipëri.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej