Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Belgjikë, një 12-vjeçare ndërron jetë nga koronavirusi

Nga Klodiana 0

Një vajzë 12-vjeçare ka ndërruar jetë në Belgjikë për shkak të koronavirusit. Autoritet shëndetësore vendase nuk thonë nëse vogëlushja vuante nga ndonjë sëmundje tjetër.

“Është një ngjarje shumë e rëndë dhe e rrallë e cila ka na tronditur shumë”- ka thënë virologu belg Emmanuel André gjatë një konference për shtyp. Sipas një tjetër virologu, Steven Van Gucht gjendja e 12-vjecares ishte përkeqësuar papritmas pas tre ditësh me temperaturë.

Në Belgjikë deri më sot janë regjistruar 12.775 të infektuar dhe 705 persona të vdekur.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej