Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ministria e Shëndetsisë konfirmon plot 12 raste të reja me COVID-19 në Durrës

Nga Klodiana 0

Këtë të martë ministria e Shëndetsisë ka konfirmuar plot 12 raste të reja me COVID-19 në Durrës. Nga të cilat 11 prej tyre nuk janë vatra të reja por familjarë të të prekurve të ditëve të mëparëshme të cilët ju ishin nënshtruar testimeve. Mbetet enigma vatra e re e shfaqur në këtë qytet.

Burimet pranë sipitali të Durrësit i kanë konfirmuar se i infektuari është një burrë në moshë të thyer dhe dyshohet se ai përpara mbylljes së kufijve ka pasur kontakte me të afërm të tij që janë emigrant.

Ndërkaq mësohet se bashkëshortja dhe djali i të infektuarit të djeshëm janë dërguar me urgjencë në spital pasi kanë shfaqur probleme shëndetësore.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej