Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dënohet me 17 vite burg boksieri shqiptar, kapet me drogë në vlerë prej 174 milionë dollarë

Nga Ejona 0

David Cufaj, boksieri kosovar, i cili u arrestua në 18 janar në qytetin peruan të Kaljos, bashkë me katër të dyshuar të tjerë.
27-vjçari i identifikuar nga policia si një financues, koordinator dhe mbikëqyrës i një dërgesë që përmbante dy tonë kokainë, ishte dënuar dy javë më parë me 17 vjet burg.
Droga, e tregtuar nga Cufaj, një kampion boksi, u raportua nga mediat peruane në 11 janar 2017. Vlera e dërgesës u vlerësua në 174 milion dollarë. Droga ishte e paketuar në asparag të konservuar për t’u dërguar në Belgjikë.
Lidhja e Cufajt me shpërndarjen e organizuar të narkotikëve është e provuar. Ai gjithashtu ka pasur kontakte me shtetasin e Bosnjes, Smail Sikal, i cili u kap me një ton e gjysmë lëndë narkotike.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej