- Advertisement -

TAG

Bashkia e Durrësit

Tërmeti i 26 nëntorit, Bashkia Durrës miraton fondin e qirave për 660 familje

Të gjithë banorët e Durrësit, të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit, do të përfitojnë nga bashkia Fondin e Qirasë. Pas bashkisë se Tiranës, edhe...

Bilanci i deritanishëm nga tërmeti: 1735 banesa të pabanueshme, 236 do të shemben

Zëvendës-ministrja e Brendshme, Rovena Voda nga Bashkia e Durrësit ka bërë publik bilancin e banesave të dëmtuara nga tërmetet e njëpasnjëshme. Voda tha se në...

A po e drejton Vangjushi bashkinë… nga kafja përballë! (Foto)

Vangjush Dako duket se është rikthyer fuqishëm në Bashkinë e Durrësit. Në fakt, zyrtarisht bashkia drejtohet nga ish-nënkryetari Zhulien Varfi, pas dorëheqjes së Valbona...

Vangjush Dako rikthehet në Bashkinë e Durrësit pas dorëheqjes së Sakos

Këshilli Bashkiak në Durrës ditën e sotme vendosi Zhylien Varfaj kryetar të Bashkisë së Durrësit. Emërimi i tij erdhi pas dorëheqjes së papritur të...

Deklarata e ligë/ Jep dorëheqjen kryetarja e Bashkisë Durrës

Ka dhënë dorëheqjen kryetarja e Bashkisë së Durrësit, Valbona Sako. Ajo e ka njoftuar dorëheqjen në një postim në facebookDorëheqja vjen në një moment, kur...

Ligësia e kryetares së Bashkisë së Durrësit: Jemi të kënaqur me vetëm 50 viktima (film)

Është e tmerrshme ta mendosh se sa pak mëshirë kanë “rilindasit” e Edi Ramës për qenien njerëzore. Kryetarja e Bashkisë së Durrësit, Valbona Sako është...

Plas grushti në Bashkinë e Durrësit, socialistët rrihen për ndarjen e pushtetit

Partia Socialiste në Durrës është futur në një situatë kaosi. Lufta për pushtet dhe influencë i ka ndarë anëtarët e saj në dy kampe...

Bilanci nga tërmeti në Durrës/ 82 banesa dhe një pallat jashtë përdorimit, të dëmtuara edhe 111 shtëpi

Bilanci i dëmeve në banesa është rënduar nga tërmetet e shumta që kanë goditur Durrësin, ndërkohë grupet e vlerësimit janë ende në terren për...

Gjykata s’i dha mandat Sakos në Durrës, Basha: Ka ende shpresë

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar lidhur me vendim e gjykatës në Durrës, e cila refuzoi të quajë si të ligjshëm mandatin e Valbona Sakos...

Plazhet akoma të padezinfektuara/ Minjtë dhe mushkonjat pushtojnë Shëngjinin, Divjakën dhe Durrësin

Ndonëse sezoni veror ka filluar, plazhet e Shëngjinit, Divjakës dhe Durrësit nuk janë dezinfektuar. Plazhet janë mbushur me mushkonja dhe minj, ndërsa kjo gjë...

Latest news

Eurodeputetët e BE letër kryeministrit Rama: Turku Selami Simsek të mos ekstradohet, do ndikojë në integrimin e Shqipërisë

Eurodeputetja Ramona Strugariu shkruan në Twitter si i ka dërguar një letër zyrtare kryeministrit Edi Rama dhe i kërkon që shtetasi turk Selami Simsek...

Lajthit Sandër Lleshaj: Ju mos u mërzisni, nuk shembet Shqipëria nga 3-4 të vrarë

Duke folur për gazetarët nga Gjirokastra në lidhje me vrasjet, atentatet në Shqipëri të ndodhura ditët e fundit, Lleshaj është shprehur se nuk shembet...

Urdhëri i peshkut/ Ambasadorja Yuri Kim po bëhet komike: Meta e Ruçi të punojnë urgjentisht për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese brenda 2020-ës

Dikush duhet t’i thotë ambasadores amerikane që prej kohësh është bërë qesharake, teksa me të vetën “jep urdhëra”, por nuk është se ia fërshëllen...

Manastirliu: Rritja e pagave për personelin shëndetësor realitet së shpejti

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se rritja sinjifikative e pagave për të gjithë personelin shëndetësor do të bëhet realitet së shpejti”. Gjatë inspektimit...

Themeluesi i antropoligjisë greke, Kumar: Duam apo s’duam ne, me shqiptarët kemi një gjak (film)

Arvanitasi i famshëm Aristidh Kola argumentonte në studion televizive greke praninë e shqiptarëve në historinë e shtetit grek. “Themeluesi i madh i Antropologjisë Greke, Kamuri,...
- Advertisement -