Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

A po e drejton Vangjushi bashkinë… nga kafja përballë! (Foto)

Nga 27-shi 0

Vangjush Dako duket se është rikthyer fuqishëm në Bashkinë e Durrësit. Në fakt, zyrtarisht bashkia drejtohet nga ish-nënkryetari Zhulien Varfi, pas dorëheqjes së Valbona Sakos.

Por, ajo që bie fort në sy është prania e Vangjush Dakos. Ai u shfaq fillimisht brenda ambienteve të bashkisë, pikërisht ditën kur Sako u largua.

Ndërsa çdo ditë shihet të qëndrojë në kafenenë që ndodhet vetëm 100 metra larg bashkisë. Dhe jo vetem afërsia me objektin, por edhe personat me të cilët qëndron ngre dyshimet për rolin e tij. Abc News sjell foton e Dakos në kafe me ministrin fuqiplotë, Bledi Çuçi i cili u caktua nga Rama në krye të grupit të emergjencës. Po kështu, në tavolinë me ta është dhe miku i ngushtë i Vangjushit, drejtori i OSHEE-së, Ardian Çela.

Tre ditë më parë Abc News fiksoi momentin kur Vangjush Dako rifutej në godinën e Bashkisë Durrës pak orë pasi kishte dhënë dorëheqjen Valbona Sako, ç’ka tregon se ai tashmë ka kontroll të plotë mbi këtë institucion që e ka drejtuar prej 12 vitesh.

Foto e datës 1 dhjetor, Dako brenda ambienteve të Bashkisë së Durrësit

/abcnews.al/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej