- Advertisement -

TAG

Akademiku Artan Fuga

Ky është një i marrë që merr rolin e Zotit

Nga Artan Fuga Vaksinimi me prioritet i të ashtuquajturve personalitete do të ishte një krim, një genocid, një marrje përgjegjesie për vdekjen e kujtdo tjetër,...

“Shqipëria realitet kontradiktor”, Artan Fuga: Dyshues për Reformën Zgjedhore (film)

Akademiku Artan Fuga në “ABC-ja e mëngjesit” foli për situatën politike në vend, listat e hapur dhe ndryshimet që janë bërë se fundmi në...

“Testi idiot”, Artan Fuga: Shahini t’i kërkojë falje maturantëve pastaj të diskreditoj atë provim që u kthye në tallje

Akademiku Artan Fuga shkruan se pa arritur që ministrja e arsimit t’i kërkojë falje publike maturantëve do vazhdojë të diskreditojë provimin e Gjuhë- Letërsisë...

Fuga: Këta maturantë po na nxjerrin lakuriq, ndodhen përpara një teze degraduese (film)

Në Abc e mëngjesit akademiku Artan Fuga ka folur për protestën e maturantëve, të cilët kundërshtuan testet e provimeve të Maturës Shtetërore, duke i...

Akademiku Fuga: Çfarë komedie… Sikur në mes të prillit kurba do të rrëzohej fare?!

Akademiku Artan Fuga përmes një postimi në rrjetet sociale sugjeron që vëmendja të kthehet tek situata e pademisë së COVID-19, ku shifrat po shënojnë...

“Ik madhështor, nuk të meritonim!”, Akademiku Fuga vjen me vargje për Teatrin: Ju dhj*fsha mjekrat dhe mustaqet

Akademiku Artan Fuga shkruan sërish për shembjen e Teatrit Kombëtar, ku përshkruan situatën përmes vargjeve të forta. Sipas Fugës, Teatri Kombëtar u torturua nga të...

Artan Fuga: Tirana më ka dhembur kur u prishën lagjet ku bashkoheshin perlat e arkitekturës

Akademiku Artan Fuga në “ABC e mëngjesit” u shpreh se pa një reformë për të gjithë industrinë e krijimit do të shohim një rrënim të vazhdueshëm. Sipas...

“T’i tregojmë Shahinit se kemi dinjitet”, Fuga: Urdhërat e ministrit e kanë futur në kaos arsimin universitar

Akademiku dhe Profesori Artan Fuga nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale është shprehur rreth zgjedhjeve në universitete duke e quajtur një kaos që e...

Situata politike në kohë pandemie/ Fuga: Nuk jam dakord me presidentin! Cili është roli i opozitës

Akademiku Artan Fuga ka bërë një analizë të situatës politike në të cilën ndodhet vendi në këtë kohë pandemie. Sipas Fugës roli i presidentit Ilir...

Artan Fuga “tallet” me PD, “shuplakë” edhe Ramës: Gjashtë rekomandime për qeverinë, për daljen nga mbyllja e daljes

Akademiku Artan Fuga ka ironizuar sjelljen e PD në këtë situatë pandemie dhe rekomandimet e bëra prej saj për qeverinë për të dalë nga...

Latest news

Debate në mbledhjen e PS në Shkodër, anëtarët-Klosit e Gjiknurit: Doni të na hidhni hi syve, vendet e punës i ka marrë PSD

Mbledhja e sekretarit të përgjithshëm të PS, Damian Gjiknuri me strukturat e PS-Shkodër mbrëmjen e kaluar është shoqëruar me debate të ashpra. Në fokus...

Vrasja e 23-vjeçares në Fier/ Prindërit e Sabrinës i drejtohen Gjykatës, kërkojnë heqjen e kujdestarisë së të atit për vajzën e mitur

Prindërit e Sabrina Bengës, 23-vjeçares që u vra barbarisht me armë zjarri nga ish-bashkëshorti i saj, Elton Metaj, kanë depozituar këtë të enjte në...

Doza e tretë e vaksinës, Maqedonia e Veriut merr vendimin, rekomandohet për tre kategori qytetarësh

Maqedonia e Veriut rekomandon dozën e tretë të vaksinës për gjithë qytetarët mbi 60 vjeç, punonjësit shëndetësorë dhe personat me imunitet të dobët. Ministri...

Ministria e Brendshme e Kosovës ka lëshuar mbi 6.000 targa të përkohshme për tri ditë

Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës ka njoftuar se prej 20 shtatorit e deri në përfundim të ditës së mërkurë, më 22 shtator,...

Zbardhet përbërja e komisioneve të përhershme parlamentare, si ndahen deputetët e mazhorancës dhe opozitës

Parlamenti tashmë ka përfunduar edhe ndarjen e deputetëve nëpër komisione parlamentare, edhe pse ky veprim duhet të kishte përfunduar javën e kaluar. Komisionet e përhershme...
- Advertisement -