- Advertisement -

TAG

Akademiku Artan Fuga

Akademiku Fuga: Dënimi me 15 vite burg për shkelje të masave është idiotesk dhe për të qeshur

Akademiku Artan Fuga në një intervistë të dhënë ka folur për lehtësimin e masave duke e konsideruar si një taktikë të mirë. Por për dënimet...

“Nuk ka argumenta shkencore”/ Fuga kritikon Akademinë e Shkencave: Ka probleme shumë serioze, ngatërron dukurinë reale me rezultatin e matjes

Akademiku Artan Fuga ka kritikuar deklaratën e Akademisë së Shkencave lidhur me të dhënat dhe situatën me koronavirusin në Shqipëri. Sipas akademikut dhe profesorit Fuga...

O votë për emigrantët, o gjithçka hipokrizi!

Nga Artan Fuga   O votë për emigrantët, o gjithçka hipokrizi! Me emigrantët ka vetëm një qendrim, vetëm një sjellje, vetëm një politikë : Të sigurohet e drejta...

“Mini-shengeni”/ Fuga: Pse idiotë janë kosovarët të fusin kokën nën zgjedhën e minishejtanit?

Akademiku Artan Fuga ka ironizuar takimin e minishengenit të mbajtur në Tiranë fundjavën e kaluar. Në një postim në rrjete sociale Fuga ka komentuar qëndrimin...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -