“Qysh me shku te deti? N’autostradë duhet me pagu pare, ka rruga e vjetër na i marrin paret me maska”

Duhet të lëçisni

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...
Taksa që qytetarët duhet të paguajnë për të kaluar në “Rrugën e Kombit” ka revoltuar shqiptarë të Kosovës e të Shqipërisë. Në rrjetet sociale ka shumë reagime negative, ndërsa figurat publike e shprehin mosdakordësinë edhe përmes ironisë.
Nëpër autostradë duhet me pagu pare, m’i ra asaj rrugës vjetër na i marrin paret me maska. Nuk e din njeri qysh me shku te deti. Veç me u organizu me helikoptera…”, shkruan gazetari kosovar Berat Buzhala.
Ai e cilëson qesharake taksën tejet të tepruar, ndërsa i kujton Ramës se kjo është komike përderisa në Shqipëri ende nuk janë përfunduar urat.
Taksa që e ka vu Edi Rama për “Rrugën e Kombit” është qesharakisht e lartë. Me t’i marrë 5-10 euro pse ki me i bo 50-70 kilometra rrugë, është e trishtueshme. Kaq pare njerëzit i harxhojnë benzinë ose naftë me shku deri ne deti. Imagjinojeni dy familje me golf dysha kur shkojnë n’deti në Shengjin me i pagu gjithë këto pare. Plus me u kthy. Fut e n’krytë Serbinë e kalon, rreth 300 kilometra autostradë, me pak a shumë këtë çmim. Sot, na familja jonë, kemi me shku me tri kerre në Shqipëri. Kuptohet edhe kemi me u kthy. Gjatë qëndrimit tonë në Shqipëri kemi me i harxhu minimum 200-300 euro, të cilat shkojnë për ekonominë e Shqipërisë. Shto tash këtu edhe 30-50 euro për rrugë. Komike Zoti Rama, komike. Në anën tjetër ende urat nuk i ke të përfundme…”, shkruan Buzhala.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...

Erdogan pret si mik Vuçiçin, flasin edhe për Kosovën (foto)

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç është takuar në Stamboll sot me homologun e tij turk, Tayip Erdogan. Siç bëjnë të ditura kanalet zyrtare të informimit...