- Advertisement -

TAG

rruga e kombit

Dëbora bllokon Rrugën e Kombit, shpërthejnë qytetarët: Dështim total, nuk ka borëpastruese

Mjaftuan pak reshje dëbore pranverore për të bllokuar Rrugën e Kombit, një arterie kryesore për lidhjen me pjesën veriore, verilindore dhe Kosovën. Vonesa e...

Mjegulla dhe lagështira në rrugë bën që të përmbyset kamioni në ‘Rrugën e Kombit’, malli shpërndahet i gjithi përtokë

Dy aksidente rrugore janë shënuar ditën e sotme në ‘Rrugën e Kombit’, ku si pasojë e reshjeve intensive të dëborës dy mjete të tonazhit...

Kush është 31 vjeçari që humbi jetën në Rrugën e Kombit

Armand Xhaferri, 31 vjeç, humbi jetën mbrëmjen e sotme në mënyrë tragjike në Rrugën e Kombit. Makina e tij tip BMW u përplas nga pas...

Trajleri përplaset me dy makina në Rrugën e Kombit, 1 i vdekur

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në “Rrugën e Kombit”, në afersi të qytetit të Rreshenit. Gazetari Gjergji Figuri raporton në aksident...

Aksidenti tragjik në Rrugën e Kombit, makina u përplas me trafikndarësen

Një aksident i rëndë ka ndodhur dje në Rrugën e Kombit, ku i mori jetën dy shokëve në Kukës, pasi makina me të cilën...

Kosova i kërkon Shqipërisë pezullimin e taksës në Rrugën e Kombit

Qeveria e Kosovës i ka kërkuar dje, Qeverisë së Shqipërisë, pezullimin e taksës në Rrugën e Kombit për të gjithë qytetarët e Kosovës deri më...

Zoti Kryeministër hiqe traun e Kalimashit!!!

Nga Bislim Ahmetaj Një nga masat lehtësuese të domosdoshme dhe të menjëhershme që duhet të marrë qeveria shqiptare qysh në ditën e parë të hapjes...

Taksa e Rrugës së Kombit/ Edi Rama Berat Buzhalës: Ty do të ta vija 10 euro kalimin… je i pasur ti (film)

Kreu i qeverisë Edi Rama ka dhënë një intervistë për gazetarin Berat Buzhala në emisionin “Pressing”, në TV7, ku nuk është lodhur së fyeri...

Aksident në Rrugën e Kombit/ Përplasen 2 makina, njëra prej tyre e policisë (film)

Gjatë mesnatës së sotme një aksident i rëndë ka ndodhur në Rrugën e Kombit afër Repsit. Ky aksident nuk është bërë publik nga autoritet e...

Mjegulla “pushton” Kukësin, vështirësi në qarkullim

Qyteti i Kukësit është zgjuar sot i mbuluar nga mjegulla. Përshkimi i rrugës bëhet në kushtet e pamjes së kufizuar. Vështirësi në qarkullim ka edhe...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -