Rëndohet bilanci i aksidentit te “Rruga e Kombit”, ndërron jetë shoku i 25-vjeçarit

0
27

Është shënuar viktima e dytë nga aksidenti tragjik në “Rrugën e Kombit”. Pas vdekjes së 25-vjeçarit ka ndërruar jetë edhe shoku i tij, 19-vjeçar i cili u përfshi mëngjesin e sotëm në aksidentin tragjik në Rrugën e Kombit të cilët po udhëtonin në drejtim të Kukësit.

Makina e tyre doli nga rruga dhe përfundoi 100 metra poshtë në humnerë.

Paraprakisht dyshohet se shkak i aksidentit është bërë mosrespektimi i sinjalistikave rrugore dhe manovrat e shpejtësisë e parakalimit.

Ndërsa policia nuk ka qenë në patrullim për ta parandaluar ngjarjen.

“Rruga e Kombit” vijon të mbetet burim i aksidenteve rrugore.