- Advertisement -

TAG

takse

Kosova i kërkon Shqipërisë pezullimin e taksës në Rrugën e Kombit

Qeveria e Kosovës i ka kërkuar dje, Qeverisë së Shqipërisë, pezullimin e taksës në Rrugën e Kombit për të gjithë qytetarët e Kosovës deri më...

Vijnë në Shqipëri për të ofruar ndihmë, qytetarët kosovarë vijojnë paguajnë tarifë tek trau në Morinë (foto)

Qytetarët e Kosovës vijojnë të paguajnë tarifën e traut në Tunelit të Kalimashit. Kosovarët publikojnë në rrjetet e tyre sociale faturat që paguajnë, ndërsa shprehen...

Haradinaj: Taksa ndaj Serbisë hiqet vetëm nëse ka njohje reciproke me Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se heqja e taksës ndaj Serbisë do të bëhet vetëm nëse do të ketë njohje reciproke Kosovë-Serbi. Gjatë...

Haradinaj: Presionet për heqjen e taksës ndaj Serbisë janë shtuar, por s’dorëhiqem

Kryeministri i Kosovës po përballet me presione të shumta, si të brendshme ashtu edhe ndërkombëtare për shkak të taksës 100% të vendosur produkteve serbe. Por...

Thaçi: Nëse nuk pezullohet taksa ndaj Serbisë, nuk do të ketë liberalizim të vizave

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se nuk ka pasur përplasje mes tij dhe kryeministrit Haradinaj në lidhje me taksën ndaj Serbisë. “Në raport...

Taksa s’hiqet, Haradinaj: E duam Amerikën, por nuk i nënshtrohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas përfundimit të takimit me krerët e shtetit dhe disa ministra të kabinetit qeveritar, ka dhënë detaje për temat...

Vuçiç letër Trump: Dialogu me Kosovën vazhdon kur të hiqet taksa

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç është gati të rifillojë dialogun me Kosovën mbi normalizimin e marrëdhënieve vetëm pasi Prishtina të heqë tarifat e importit...

Turqia “diss” Kosovës, 0% taksë për mallrat e Serbisë!

Neglizhimi dhe lufta e pistë diplomatike e Serbisë karshi Kosovës ka bërë që kjo e fundit të vendosë taksë 100% për gjitha mallrat serbe. Mirëpo,...

Mogherini kërkon heqjen e taksës me Serbinë

Pas takimit me grupin përfaqësues të  Kosovës për dialogun me Serbinë, përfaqësuesja e  Lartë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini ka përsëritur qëndrimin e BE-së...

Për pak ditë, Serbia humbi 46.1 milionë euro për shkak të taksës 100%

Dëmi i shkaktuar nga vendosja e taksës për mallrat nga Serbia, nga 21 nëntori deri më 30 dhjetor arrin në 46.1 milionë euro, tha...

Latest news

Paketa mbёshtetёse anti-COVID për biznesin e vogёl/ Basha: Më 25 prill nuk do shihni më shtetin grabitqar

Ndërsa dëgjoi problematikat e biznesit dhe rrjedhimisht të qytetarëve gjatë takimeve në Njësinë 4 në kryeqytet, lideri i opozitës Lulzim Basha iu tregoi edhe...

Idrizi takim me strukturat në Elbasan: Rama dhe Rilindja tradhtuan Çështjen Çame, tani i pret opozita dhe stoli i turpit të historisë

Kreu i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, zhvilloi një takim me strukturat e kësaj force politike në qytetin e Elbasanit. Në fjalën...

Shpresa tek vaksinat, DW: Rëndohet situata e pandemisë në Shqipëri

Në kohën kur Shqipëria shënon rritje të numrit të viktimave nga virusi, në Tiranë mbërritën 15. 210 vaksina të BioNTech&Pfizer. Autoritetet theksojnë, se situata...

Basha takim me qytetarët: Gati plani për rimbursimin e atyre që kanë kaluar COVID-in

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar mëngjesin e sotëm një takim me disa qytetarë në Tiranë në njësinë 4. Teksa bisedoi me një qytetare që ka...

Shkurti, muaji më i errët i pandemisë, 423 persona humbën jetën në spitale

Në Shqipëri, muaji shkurt shënoi të dhënat më negative të pandemisë që nga fillimi i saj në mars të vitit të kaluar. Të dhënat...
- Advertisement -