Taksa s’hiqet, Haradinaj: E duam Amerikën, por nuk i nënshtrohemi Serbisë

Duhet të lëçisni

Vrasja në Elbasan/ Mesila Doda: Nuk është PS në pushtet por banda e Rilindjes me segmente kriminale

Kandidatja për deputete e PD-AN  Mesila Doda ka deklaruar në ABC se duhen gjetur përgjegjësit për vrasjen e ndodhur ditën e sotme në Elbasan,...

Basha në Selenicë: Edhe 3 ditë na ndajnë nga fitorja, Rama largohet me votë

Selenica ishte ndalesa e radhës e kreut të Partisë Denokratike Lulzim Basha këtë mbrëmje. Para qindra mbështetësve Basha tha se edhe tre ditë kanë mbetur...

Rrihet simpatizanti i LSI në Poliçan, Meta: Shqipëria nuk mposhtet nga dhuna e të pabesëve

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me incidentin e ndodhur mbrëmjen e kësaj të mërkure në Poliçan. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook,...

Bardhi shpjegon ngjarjen në Elbasan: Arbër Paplekaj nuk është shoqëruesi im, as vrasës

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazmend Bardhi ka treguar ngjarjen e sotme në Elbasan ku mbeti i vrarë aktivisti i PS, Pjerin Xhuvani...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas përfundimit të takimit me krerët e shtetit dhe disa ministra të kabinetit qeveritar, ka dhënë detaje për temat që u diskutuan.

Ai ka thënë se në takim u folën të gjitha zhvillimet e fundit në vend. “Kam pasur takim me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett, për të cilin kam respekt, është njëri i zoti dhe i përfaqëson më së miri Amerikën.

Ai ka kërkuar dhe ka sugjeruar që të pezullohet taksa, e ne kemi pasur rastin edhe të tregojmë se e duam Amerikën, por nuk i nënshtrohemi Rusisë dhe Serbisë”, ka theksuar Haradinaj.

Shefi i ekzekutivit të Kosovës ka thënë se taksa nuk është vendosur kundër Amerikës, por për shkak të konfliktit të ngrirë me Serbinë.

“Ne kërkojmë një marrëveshje ligjore gjithëpërfshirëse për njohjen, ku do të përfshihej tregtia e lirë dhe njohja, unë jam jo të pezullohet por të hiqet krejt taksa. Unë jam i vendosur dhe e kërkoj mirëkuptimin e të gjithëve, nuk është dëshira ime, as qëllimi, as arrogancë e trimëri e pavend, por e lus Amerikën të na kupton ne që e duam Amerikën më së shumti në botë. Nuk mundemi më me iu nënshtrohu Serbisë e me bo hajgare me neve, me na kontestu pikat kufitare, anëtarësimin në Interpol etj”, ka thënë tutje Haradinaj.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Vrasja në Elbasan/ Mesila Doda: Nuk është PS në pushtet por banda e Rilindjes me segmente kriminale

Kandidatja për deputete e PD-AN  Mesila Doda ka deklaruar në ABC se duhen gjetur përgjegjësit për vrasjen e ndodhur ditën e sotme në Elbasan,...

Basha në Selenicë: Edhe 3 ditë na ndajnë nga fitorja, Rama largohet me votë

Selenica ishte ndalesa e radhës e kreut të Partisë Denokratike Lulzim Basha këtë mbrëmje. Para qindra mbështetësve Basha tha se edhe tre ditë kanë mbetur...

Rrihet simpatizanti i LSI në Poliçan, Meta: Shqipëria nuk mposhtet nga dhuna e të pabesëve

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me incidentin e ndodhur mbrëmjen e kësaj të mërkure në Poliçan. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook,...

Bardhi shpjegon ngjarjen në Elbasan: Arbër Paplekaj nuk është shoqëruesi im, as vrasës

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazmend Bardhi ka treguar ngjarjen e sotme në Elbasan ku mbeti i vrarë aktivisti i PS, Pjerin Xhuvani...

Vrasja në Elbasan, shoqërohen disa anëtarë të sigurisë së drejtuesve politik të PD-së

Disa anëtarë të sigurisë së drejtuesve politikë të Partisë Demokratike në Elbasan janë shoqëruar në polici në lidhje me vrasjen e Pjerin Xhuvanit dhe...