- Advertisement -

TAG

Serbi

“Njihni Kosovën”! Serbia revoltohet pas deklaratës së Ramës në OKB, Brnabiç: Deklarata të tilla s’janë të mira

Deklarata e kryeministrit Edi Rama nga Asambleja e OKB për njohjen e Kosovës ka revoltuar Serbinë. Menjëherë pas thirrjes së Ramës për të njohur Kosovën,...

BE me angazhim diplomatik për uljen e tensioneve në veri të Kosovës

Bashkimi Evropian (BE) që nga nisja e eskalimit të situatës në veri të Kosovës është angazhuar në aspektin diplomatik për të ndihmuar palët që...

Reciprociteti për targat/ Meta: Palët të ulin tensionet e t’u përmbahen marrëveshjeve të arritura me BE dhe SHBA

Presidenti Ilir Meta ka reaguar  lidhur me situatën në Jarinjë dhe Bërnjak pas vendimit të kryeministrit Albin Kurti për vendosjen e reciprocitet për targat...

Osmani: Dialogu me Serbinë nuk duhet të prekë territorin e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se dialogu me Serbinë nuk duhet të prekë rendin kushtetues dhe territorin e Kosovës. Ajo këto komente i...

Rama kritikon sërish qeverinë e Kosovës: Ballkani i hapur nuk është lojë e Serbisë

Pjesë e programit qeverisës të qeverisë “Rama 3” do të jetë edhe nisma për Ballkanin e Hapur. Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit teksa...

Zgjedhjet në Serbi/ Vuçiç zbulon datat dhe i bën thirrjen e fortë opozitës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka zbuluar datën e zgjedhjeve në Serbi për të cilat ka thënë se do të zhvillohen më 3 ose...

Merkel sot në Beograd, Vuçiç: Nder i madh për Serbinë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel do të vizitojë sot Beogradin, për të diskutuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiç rreth bashkëpunimit politik dhe atij ekonomik, si...

Alarmi nga Zvicra: Në vendet e Ballkanit po falsifikohen testet e PCR

Rritja e rasteve me Covid-19, sipas mediave zvicerane, ka ardhur edhe për shkak të falsifikimit të testeve PCR nga ana e shtetasve të ardhur...

DASH: Të respektohet marrëveshja e 4 shtatorit mes Serbisë dhe Kosovës

Departamenti Amerikan i Shtetit ka bërë thirrje që të respektohet marrëveshja e nënshkruar më 4 shtator në Shtëpinë e Bardhë mes Kosovës dhe Serbisë,...

“Rita Ora e Dua Lipa as në radio nuk transmetohen”, TKZ revoltohen: Tërhiquni për Bregoviç!

Goran Bregovic është kthyer në çështje në vendin tonë, pasi do të përformojë në Festën e Birrës në Korccë. Pas reagimeve të shumë këngëtarëve...

Latest news

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (Film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://youtu.be/ZlIMlJ1hhGE

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...
- Advertisement -