- Advertisement -

TAG

takse

Haradinaj: Taksa për Serbinë s’do të hiqet edhe nëse rrezikohet qeveria

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj shprehet i vendosur për taksën 100% ndaj Serbisë për mallrat. Ai deklaroi në emisionin “Interaktiv” në KTV se nuk do...

Taksa 100% për produktet serbe, Ahmetaj: Kosova të ndryshojë qëndrim

Vendimi i qeverisë së Kosovës për rritjen e taksave ndaj mallrave serbe në 100% është  vlerësuar si  jo e shëndetshme për ekonominë e dy...

Haradinaj s’lëkundet: Taksën e heqim kur të na njohë Serbia

Kryeministri kosovar Ramush Haradinaj thotë se taksa prej 100 për qindësh, e vënë për produktet me origjinë serbe, nuk duhet të hiqet derisa Serbia...

Konferencë në mesnatë, Vuçiç i shqetësuar: Ju lutem, ju lutem hiqeni taksën!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka kundërshtuar taksën prej 100 për qind të vendosur nga Qeveria e Kosovës, duke kërkuar që të hiqet kjo...

Kosova vendos taksë doganore 100% për produktet e Serbisë

Qeveria e Kosovës pritet të marrë vendim që taksa për produktet e Serbisë nga 10% të shkojë në 100%. Qeveria e Kosovës do të marrë vendim...

Vuçiç: Dialog me Kosovën vetëm nëse hiqni taksën ndaj produkteve tona

Qeveria e Kosovës vendosi këtë të mërkurë që taksat përkundrejt mallrave serbe nga 10 për qind të rriten në 100 për qind. President i Serbisë,...

Diskutimet për paketën, sa do rritet kufiri i tatimit të pagës dhe niveli i ri i dividendit, taksë e re për personat fizikë tregtarë

Shoqatat e biznesit janë në diskutime me Ministrinë e Financave lidhur me paketën e re fiskale për vitin 2019, ku po shqyrtohen ndryshime në...

Rama: Bashkia e Tiranës ka bërë shumë mirë që ka rritur taksën për ndërtuesit

Kreu i qeverisë nga foltorja e Parlamentit tha se janë rritur taksa që prekin vetëm të pasurit. Ai deklaroi se Bashkia e Tiranës ka bërë shumë mirë që...

“Jo taksë, jo burg”, kuksianët protestojnë për lirimin e vëllezërve të tyre (Live)

“Ne kishim vetëm një hall, taksën, kurse tani kemi edhe një tjetër, burgun”, shprehen kuksianët ndërsa protestojnë kundër arrestimit të bashkëqytetarëve të tyre. Protesta ka...

Basha mbyll protestën duke kënduar himnin: Të lirohen kuksianët dhe të hiqet taksa

Kryeopozitari Lulzim Basha ka mbyllur nga Vora protestën duke kënduar Himnin Kombëtar. Basha tha se reagimi i sotëm është reagimi i qytetarëve që nuk pranojnë...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -