- Advertisement -

TAG

takse

Lironi njerëzit tanë!/ Protestuesit bllokojnë rrugën tek Drejtoria e Policisë së Tiranës (film)

Ata që menduan se protesta e kuksianëve dhe mbështetësve të tyre në kryeqytet do të ndalon, paskan qenë të gabuar. Rruga para Drejtorisë së Policisë...

Të arrestuarit e Kukësit vijnë në Tiranë, bashkë me ta edhe protesta (Film)

Me transferimin në Tiranë të të arrestuarve kuksianë që protestuan dje kundër tarifës për Rrugën e Kombit, edhe protesta është zhvendosur te Drejtoria e Policisë...

10 Euro për të vizituar vendin tënd, të vizitosh Shqipërinë tënde, Valbonën?

Nga Rafael Shabani Keni dëgjuar për Valbonën? Përveçse keni bërë like fotove nëpër faqet e internetit, realisht e dini që ndodhet në skajin më verior...

Bizneset e Kosovës: Do ta çojmë tarifën e rrugës Durrës-Kukës në gjykatën e Strasburgut

Organizatat e biznesit në Kosovë po shikojnë mundësinë për të çuar taksën e vendosur për segmentin Milot-Morinë në Gjykatën e Strasburgut. Lajmi konfirmohet për...

Taksë për qenin

Nga Indrit Vokshi Miq! Nga informacionet që kam prej një sanitarje të kryeministrisë, do vendoset "Taksë për qenin". Ajo më tha se e ka dëgjuar...

Dardania e Kukësi kundër taksës, shqiptarët protestojnë te Tuneli i Kalimashit

Këtë të shtunë shqiptarët do të protestojnë te tuneli i Kalimashit kundër taksës së Rrugës së Kombit. “Të shtunën me datë 31.03.2018, ora 11:30 te...

Berisha: Asgjë s’më pengonte ta vija taksën, por është arterie e Shqipërisë dhe Kosovës

Sipas Ramës taksa për “Rrugën e Kombit” e ka zanfillën në vitin 2010, pikërisht kohë kur vendi qeverisej nga Berisha. Kreu i qeverisë tha se...

Rama: Taksa në Rrugën e Kombit, ide e Berishës

Sipas Ramës taksa për "Rrugën e Kombit" e ka zanfillën në vitin 2010, pikërisht kohë kur vendi qeverisej nga Berisha. Kreu i qeverisë tha se...

Rruga e Kombit, një skemë fantastike si mund t’i biesh qylit

Nga Ergys Mertiri Nuk mjafton të marrësh falas një aset publik, për t’i nxjerrë atij para. Duhet dhe një garanci për fitimin, në rast se...

Shoferët kosovarë të kamionëve në protestë: S’po hjekim kufij, po qesim kufij

Shqiptarët e Kosovës, kryesisht drejtuesit e kamionëve janë ndër ata që e kundërshtojnë më tepër taksën e vendosur për Rrugën e Kombit. Rreth 150 kamionë,...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -