- Advertisement -

TAG

takse

“Qysh me shku te deti? N’autostradë duhet me pagu pare, ka rruga e vjetër na i marrin paret me maska”

Taksa që qytetarët duhet të paguajnë për të kaluar në "Rrugën e Kombit" ka revoltuar shqiptarë të Kosovës e të Shqipërisë. Në rrjetet sociale...

5 € Shqipni-Kosovë? Kaloj 4 shtete amerikane me 1,75 $

Nga Ilir Seci A din kush me na thanë a ka tjetër rrugë në Shqipni ku paguhet taksë 5 € si kjo që po e...

Deputetja kosovare: 10€ për 10 vjet shtet, pse s’foli Rama për taksën kur propozoi president të përbashkët?

Deputetja kosovare Mimoza Kusari-Lila e cilëson si "dhuratë" për 10 vjetorin e shtetit të Kosovës, taksën 10 Euro të Rrugës së Kombit. Ajo hedh dyshimin...

Jo taksës private të përmbytjes

Nga Klodian Tomorri Në të gjitha përmbytjet e fundit, kosotoja maksimale e paguar nga buxheti për dëmshpërblimin e familjeve të prekura nuk e ka kaluar...

Perandori shqiptar që shpiku taksën për ajrin

Nga Aurel Plasari   Meqë nuk e besonit dhe ju dukej fantazi, ju ku e keni realitet historik: fakti i ekzistimit të një takse për ajrin...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -