Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Nga sot ky shtet europian lehtëson masat e udhëtimit për shqiptarët, ja kushti që duhet të plotësoni

Nga Klodiana 0

Qeveria bullgare do të lejojë turistët nga Shqipëria, Kosova, Serbia, Maqedonia e Veriut, Bosnja, Mali i Zi, Moldavia, Izraeli dhe Kuvajti që të vizitojnë vendet e saj turistike, nëse posedojnë një test negativ të COVID-19.

Lajmin e bëri me dije Ministria e Shëndetësisë së Bullgarisë. Testet negative duhet të jenë të 72 orëve të fundit, ndërkohë turistët nga Ukraina do të lejohen me të njëjtat kushte, thuhet në deklaratën e ministrisë.

Bullgaria ka nevojë për turistë që vizitojnë Detin e Zi, pasi vizitat nga të huajt janë tkurrur shumë që nga përhapja e pandemisë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej